תהליך התיקון במעבדת Fixmart

ראשית ניתן ליצור קשר עם נציגי המעבדה, נשמח לפרט לגבי התקלה אופי התיקון והצעת מחיר. ניתן להשתמש בשירות השליחים שלנו או להגיע למעבדה ללא צורך בקביעת תור.

נפתח לכם קריאת ישרות במערכת המעבדה שבה יצוינו פרטי התקלה ופרטיכם האישיים. הטלפון יוכנס לבדיקה כללית שנועדה לחשוף תקלות, פרטי התקלה ואופי הטיפול ירשמו תחת קריאת השירות שנפתחה לכם ונעדכן אותכם בפרטי התיקון ובהצעת המחיר.

לאחר אישור התיקון, הטכנאי יחל בעבודה כשבסופה יערוך בדיקה יסודית להבטיח את איכות התיקון ושאין פגיעה בחלקים נוספים בזמן העבודה.

המכשיר תוקן ויוצא אליכם בחזרה.

788

כמה זמן אורך תיקון?

זמן התיקון משתנה מתיקון לתיקון אולם רוב התקלות מטופלות בתוך 30 דקות..

בתקלות פשוטות כמו שבר במסך, החלפת סוללה, מצלמות, שקע טעינה וכו' התיקון אורך בין 15 דקות ל 30 דקות בלבד.

תקלות מורכבות מצריכות חקר של התקלה לטובת תיקון מקצועי של לוח האם ולכן איפיון התקלה עלול לאורך 3-5 שעות.

כמה עולה לי לתקן את הטלפון?

מכשירי סלולר מורכבים מחלקים ורכיבים רבים, התמחור נוגע לכל חלק/רכיב בנפרד וגם ביחד, כלומר אם יש צורך להחליך יותר מחלק אחד, החלק השני מזכה בהנחה.

לא קיים תיקון פיקס פרייס לכל הטלפון, במידה והתקלה ברורה ניתן לקבל הצעת מחיר מראש.

במידה והתקלה אינה ברורה צריך לבדוק את המכשיר ולתת לכם הצעת מחיר.

ללא אישורך לתקן את המכשיר לא נבצע שום תיקון.

מחירון Fixmart

תיקנתי את הטלפון וצצה תקלה חדשה

לעתים נדירות גם לאחר תיקון הטלפון עלולות לצוץ תקלות אחרות, לכן אנו עורכים בדיקה לפני התיקון ובסופו.

במידה ונתקלתם בתקלה נוספת נשמח שתגיעו אלינו נבדוק את התקלה ואם היא קשורה לתיקון שביצענו נשמח לתת לכם אחריות. 

האייפון שלי נקנה בחו"ל ונעול מה עלי לעשות?

כשקונים אייפון בחו"ל והוא משוייך למפעיל סלולארי המגביל את השימוש עם כרטיס סים של מפעיל סלולארי אחר יש לבצע UN-LOCK לאייפון המתבצע באמצעות שרתי האקטיבציה של אפל שבהם מוגדר האייפון כמשויך למפעיל סלולארי אחד.

ברוב המקרים ניתן לשחרר מכשיר שאינו סים פרי תלוי בחברה שממנה נקנה האייפון. המחירים משתנים בין מפעיל למפעיל.

כפתור הבית שלי עובד לסירוגין

זוהי בעיה שכיחה יחסית בקרב דגמי מכשירי האייפון, התקלה נוצרת בעיקר מבלאי רגיל שנוצר עם הזמן.

ומקורה אינו בכפתור הבית עצמו העגול אלה בפלאט כפתור הבית והוא זה שאחראי על העברת פקודת הלחיצה של הכפתור אל לוח האם וצורת הפלאט משתנה מדגם לדגם.

לא ניתן לתקן את פלאט הבית אלה להחליפו באחד חדש הרי שתיקון בפלאט בית מקורי יאריך את חיי כפתור הבית אל תתפשרו על פחות ממקורי.

האייפון נפל ועל המסך מופיע צבע לבן או פסים

מסך האייפון מכיל קונקטורים רגישים מאוד מסביב לכל מסך הLCD מספיק זעזוע קל לשבש את רכיבי המסך. בכל המקרים לא ניתן לתקן את המסך ואל אף שרק מסך הLCD נפגע והטאץ שלם לא ניתן להחליף אך ורק את הLCD מכיוון שהLCD והטאץ מגיעים כיחידה אחת שלמה ולא ניתן להפרידם בשום מקרה לכן יש להחליפו.

כ90% מהמעבדות מחליפות למסך שאינו מקורי המאופיין בתצוגת צבעים ירודה ויכולת מגע עם הטאץ רחוקה מהמסך המקורי בלי להזכיר את עובי הזכוכית שלחיצה קלה על המסך עלולה לסדוק אותו שוב בקלות.

להשקיע במסך מקורי בהחלט משתלם בכדי להמשיך ולהינות מהחוויה הנהדרת הזו שקוראים לה אייפון

הסמארטפון נפל למים או נרטב מה עלי לעשות?

במשך הזמן נפוצו המון שמועות וטיפולים מונעים שהומצאו והנם חסרי שחר ותכלית שיגרמו יותר נזק מתועלת. לאחר ניסיון של שנים בטיפול מכשירים שניזוקו על ידי נוזלים בראש ובראשונה אם יש אפשרות יש לנתק את הסוללה במידה ואין אפשרות לפנות מיד למעבדה שכן תוכל לפרוק את הסוללה הרי מים וחשמל יוצרים קורוזיה במהירות אשר מכרסמת את מגעי הרכיבים והרכיבים עצמם דבר שני לא לנסות להדליק את האייפון בשום אופן למרות הסקרנות שמה המכשיר ידלק וכמובן לא לחברו לשקע הטעינה בשום מצב. וגם לא לייבשו באמצעות שום מכשיר שרק יזרז את תהליך הקורוזיה. לרוב קיים סיכוי של 80% להציל את המכשיר לאחר שנפגע ע"י נוזל. תוכלו לקרוא יותר על תהליך ניקוי קורוזיה בקטגוריית המכשירים באתר

למה האייפון לא נטען?

לרוב כשמכשיר האייפון אינו נטען מדובר בשקע הטעינה או בבקר הסוללה הממוקם על הסוללה ואינו תקין דבר היכול להיגרם כתוצאה ממטען שאינו מקורי או מאושר לשימוש במכשיר האייפון.

אפשרות נוספת היא בקר המתחים הממוקם על לוח האם שתפקידו לחלק מתחים לכל רכיבי האייפון וגם להטעין את הסוללה.

כחלק מהמאמץ של מעבדת FIXMART לספק מגוון שירותים אנו היחידים המבצעים החלפה של רכיב ה IC POWER

אין צלצול באייפון?

לרוב התקלה נובעת מפלאט הכפתורים ויש להחליפו הבעיה נוצרת עקב קצר בפלאט שגורם לאייפון לחשוב שאוזניות מחוברות אליו למרות שאינן מחוברת האפשרות השניה היא שקע הטעינה שגם הוא מקצר והחלפתו בלבד תגרום לפתירת התקלה.

למה הסוללה באייפון מתרוקנת מהר?

תופעה זו שכיחה ורבים אינם מבינם שצריכת הסוללה תלויה בכמות השימוש ואופן השימוש במכשיר האייפון וגורמים רבים נוספים כגון אפליקציות פתוחות, אזור עם קליטה ירודה, אנטנה פגומה המאמצת את המכשיר, גירסא IOS ישנה וכו'.

כשסוללת האייפון אינה תקינה המכשיר לא נדלק בשום מצב למעט חיבור לשקע הטעינה לחשמל מה שיעיד שאכן הסוללה סיימה את חייה. החלפה לסוללה מקורית תעניק חזרה לשימוש מלא ותמורה מלאה לכספכם.

כפתורי הווליום שלי לא עובדים

זוהי תקלה שכיחה באייפון 4 ויש להחליף את פלאט הכפתורים האחראי על כפתורי הווליום כפתור הרטט ושקע האוזניות באייפון 4S הפלאט אחראי בנוסף על המיקרופון המשני בעת שיחה במצב רמקול

כפתור ההדלקה/כיבוי לא נלחץ

הפתרון הוא להחליף את פלאט החיישן באייפון 4 הפלאט אחראי על כפתור ההדלקה/כיבוי חיישן קרבה ומיקרופון משני בעת שיחה במצב רמקול באייפון 4S הפלאט אחראי על כפתור ההדקלה/כיבוי וחיישן הקרבה

אני שומע מאד חלש באוזנייה

לרוב מקור בעיה זו אינה באפרכסת (אוזנייה) אלה ברשת הכסופה המגנה מפני אבק ונוזלים שעלולים לחדור אל פנים האייפון עם הזמן והשימוש באייפון מצטברים אבק ולכלולך החוסמים את חריצי הרשת וניקוי מקומי עם תמיסה יעודית בדר"כ יפתור את הבעיה במקרה והניקוי לא האפשרות השניה היא להחליף את רשת האפרכסת ובמקרה שהתקלה עדיין לא נפתרה יש צורך בהחלפת האפרכסת שאורכת כ-20 דקות.

למה מסך לגלאקסי עולה יקר?

רבים אינם מבינים שמכשיר הגלאקסי בנוי באופן שלא מאפשר לנו הטכנאים לגשת לכל בעיה בנפרד להבדיל מדגמי האייפון שחלקיו קשורים אחד לשני אבל ניתנים להחלפה כל אחד בנפרד לפי צורך הבעיה.

בדגמי הגלאקסי של סמסונג המכשירים מתחלקים לארבעה אזורים הסוללה פלסטיק המסגרת אחורית לוח האם והמסך האייפון למשל מכיל עשרות רכיבים שניתנים להחלפה בצורה פרטנית.

על מסך הגלאקסי ישנם המון רכיבים מולחמים צ'יפים ומאיצי גרפיקה וזיכרון גרפי שבאייפון הם ממוקמים על לוח האם ובכך מוזלים את עלויות המסך בגאלקסי הכל on board דבר שמעלה את העלויות ומצמם בצורה רבה מאד את אפשרויות התיקון. אפשר לומר שחברת סמסונג לא יצרו את המסכים שלהם בצורה הזו במקריות זה הכל עסקים…

מה ההבדל בין חלק מקורי ללא מקורי?

רבים ממשתמשי הסמארטפון התרגלו לקחת כמובן מאליו את מכשירם למרות ההבנה שמדובר במכשיר רגיש ועדין כשבעצם המבנה שלו עובד בדיוק כמו מחשב. כיום בתחום הסלולאר ביצועים זה הכל באינטרנט באיכות המסך אורך חיי הסוללה וכו' חשוב להבין שחלק שאינו מקורי לרוב גורם יותר נזק מתועלת נכון שהתיקון עולה יותר בכ30% אבל ההבדל באיכות היא פי עשרה ובהחלט משתלמת!

אז שילמתם פחות על חלק שאינו מקורי וכשתצוץ בעיה נוספת יום עבודה שלכם יהיה הפסד גדול יותר מלחסוך בעשרות שקלים בזבוז זמן יקר וכעס.

במוקדם או במאוחר חלקי חילוף שאינם מקוריים יפגעו באיכות וחווית השימוש בסמארטפון ואפילו ישביתו אותו. שילמתם ממיטב כספכם עשרות אלפי שקלים בכדי לנצל את המכשיר הנפלא הזה תשמרו עליו ותוודאו שהתיקון כולל חלקים מקוריים בלבד שיעניקו לכם כמה עשרות שקלים פחות בכיס והכי חושב שקט

למה בהתקנת גרסה האייטונס מראה שגיאה?

כמעט וכל בעל מכשיר אייפון שניבה לעדכן גרסה נתקל בבעיות במהלך שדרוג לגרסה חדישה יותר השגיאות שמראה האייטונס בדר"כ נגרמות בגלל כבל לא מקורי חיבור USB לא תקין אייטונס שאינו מעודכן וכתוצאה מבעיות תוכנה במחשב שעמו מנסים לעדכן גרסה.

האפשרויות האחרות יכול להיות ונובעות מאייפון שהיה פרוץ ואז יש להשתמש בתכנות המיועדות "לדחוף" את הגרסה ע"י הכנסת האייפון למודים מסוימים שיכפו עליו לקבל את הגרסה שאתם מנסים להתקין עוד אפשרות היא תקלת חומרה הרי שבזמן העדכון האייטונס מבקש הרשאה משרתי אפל ועושה בדיקה לכול האייפון שקע טעינה לא תקין או סוללה פגומה או כל רכיב נוסף שאינו עובד קשורה יגרמו לכשל בניסיון ההתקנה.

למה אפליקציות באייפון נסגרות ולא נפתחות?

בעיה זו נגמרת ע"י עמה אפשרויות הראשונה היא מכשיר פרוץ הגורם להתנגשות תוכנה ובאגים המשפיעים אל קבצי המערכת של האייפון כתוצאה מ"השתלטות" הפריצה על קבצי תוכנת הIOS מה שניתן לעשות הוא להתקין גרסה חדשה ללא פריצה או לנסות ולמחוק דרך הפריצה תוכנה אחר תוכנה ולחשוף את הבעיה שגורמת להתנגשות קבצי מערכת.

האופציה השנייה גם קשורה לגרסה שאינה עדכנית מה שקורה הוא שהאפליקציות שאנו מורידים לאייפון מותאמים לגרסה הקיימת אצלנו באייפון ומעת לעת מפתחי אותם האפליקציות משדרגים ומעדכנים את האפליקציות שיצרו לתמיכה בגרסה מתקדמת יותר מזו שיש על מכשירכם ולא מצליחה לגשת אל שרתי האפליקציות מפאת אי תאימות בין גרסת האפליקציה והאייפון שאינם מעודכנים עם שרת האפליקציות כל שיש לעשות הוא לעדכן גרסה.

למה האייפון עובד לאט?

רובנו לא לוקחים בחשבון שמכשיר האייפון מוגבל בנפח אחסון הזיכרון הקיים ומעמיסים יתרה על הזיכרון דבר המעמיס על מעבד האייפון ומאלץ אותו לעבוד קשה יותר מחיקה או העברה של קבצי התמונות אל המחשב ועדכון גרסא ברוב המקרים יפתרו את הבעיה.

אייפון או גלאקסי?

נושא השיחה המדובר ביותר בתחום הסלולאר איזה סמארטפון יותר מוצלח?

ההשוואה יכולה להיות מבלבלת עבור לקוח שמעוניין לרכוש סמארטפון מתקדם מהחברות המובילות ועל טעם ריח אין להתווכח לכן כל אחד ואחת עם העדפותיו אך כטכנאי למדתי תמיד לבחון מוצר לא רק לפי מפרט טכני אלה גם לפי חלקיו ואופן בנייתו לא לכל אחד יש את האפשרות הזו ברוב המקרים נוכל למצוא מכשיר גלאקסי זול שיענה על דרשותינו אך אנשים אינם מודעים שבמקרה ויתקלקל הגלאקסי לא יהיה פשוט לתקנו ואם כן יהיה פשוט הרי שמחיר התיקון יהיה מאד יקר מהסיבה שכל חלק מבצע כמה וכמה תפקידים.

לדוגמה גלאקסי 3 מקש הבית וכפתורי הניווט אנים עובדים יש צורך בהחלפת כל המסך לא במקרה סמסונג בנו את מכשירי הגלאקסי בצורה כזו ואפשר לומר שהכל עסקים… אותה הבעיה באייפון 4 כפתור בית שאינו תקין החלפת כפתור אמצע פלאט הבית זולה ב600% מתיקון הגלאקסי בתקלה דומה וזו רק דומה אחת מתוך רבות שמונות את כל מכלולי מכשירי הסמארטפון החזקים בשוק כיום אז למהר ולקנות את הזול יותר או את הזול יותר לתיקון?

כדאי לעשות אחריות לסמארטפון?

רוב משתמשי הסמארטפונים אינם מבטחים את מכשירם והסיבה פשוטה לשלם כ49 ש"ח בחודש ובמקרה שנדרש תיקון להוסיף השתתפות עצמית נוספת של כמה וכמה מאות שקלים כשתיקון ממוצע יכול להגיע לכ200 ש"ח בלבד וכך גם לגבי מכשיר שאבד או נגנב הרי שחברת הביטוח המפעיל הסלולארי יגבה מכם אלפי שקלים בנוסף לתשלומים החודשיים ובחישוב פשוט תגיעו למסקנה שסך כל ההשקעה הכספית החודשית וההשתתפות העצמית חרגו ממחיר הטלפון בשוק כלמעשה שילמתם פעמיים וחצי אל מכשיר שאבד או נגנב ועל אחד נוסף כשהפעלתם את הביטוח המון אנשים שוכחים שיש אחריות יצרן לשנה המבטיחה שתקבלו מוצר איכותי אז, תחשבו פעמיים לפני שנציג מלהיב אותכם לרכישת ביטוח לסמארטפון שלכם

למה בשיחה בגלקסי שומעים הד?

זוהי תקלה שכיחה במכשירי הגלקסי טיפול בתקלה זו דורש החלפה של שקע הטעינה שעליו מולחם המיקרופון האחראי לתקלה וגורם בעת שיחה לצד השני לשמוע את עצמו בהד המפריע לשיחה.

שקע הטעינה מרכיב בתוכו גם את אנטנת הרשת לכן בנוסף על שמיעת הד יתכן שיהיו בעיות קליטה קלות דבר המצביע על צורך בהחלפת שקע הטעינה.

בעת שיחה המסך לא נכבה

במקרה זה פלאט החיישן לא מגיב ויש להחליפו במידה והפלאט חיישן נפגע. יש מקרים נוספים ורכיבים נוספים שבהם תלוי החישן ובאופן פעולתו כמו עינית המסך, חוצץ החיישן או צבע העינית. פלאט החיישן באייפון 4 קשר אותו החלק אל כפתור ההדלקה והמיקרופון המשני (מיקרופון בעת שיחה ברמקול)

כמה זמן לוקח לתקן אייפון?

מכשירי האייפון בנויים בצורה נוחה אך מורכבת לתיקון לכן לכל חלק מספר קטן של תפקידים לדוגמה שקע הטעינה מכיל את מגעי הרמקול (ספיקר) מטעין ומעביר נתונים עליו מורכב המיקרופון הראשי בעת שיחה. לכן קל לאבחן את רוב התקלות באייפון במהירות דבר המגביר את יעילות התיקון.

ישנם תקלות מורכבות יותר הדורשות אבחן דקדקני יותר לדוגמה בעיות קליטה, בעיה זו דורשת מעקב רציף ע"י  שימוש באייפון לצורך בחינת התקלה ומהם הגורמים המשפיעים על אופן הקליטה.

לא מצליח לגלוש ב WIFI

לרוב בעיה שכזו נובעת מרכיב המודם הקשרו לקבלת שדרים והוצאת שדרים מהמכשיר. לא בכל המקרים ניתן לתקן את רכיב המודם אך ולצורך בדיקה מקיפה יש להכניס את המכשיר למעבדה.

נפל לי הגלקסי והמסך שחור

תקלה זו מאפיינת מסך תצוגה שבור הדורש את החלפת המסך כולו.