אייפון נפל למים ונרטב מה לעשות? ומה לא לעשות? תהליך ניקוי קורוזיה למכשירי סלולר

 

*קוראים יקרים, כל האמור בכתבה מתייחס באופן כללי ולכלל מכשירי הסלולר. יתכנו פערים בין דגמי המכשירים, בייעוץ עם הטכנאי, באופי הבדיקה ובעלויות התיקון הנובעות ממורכבות פתיחת הדגם, עלויות שונות בין יצרן ליצרן ועמידות המכשיר בפני רטיבות.

 

במשך הזמן נפוצו שמועות רבות וטיפולים להסרת הקורוזיה או דרכי טיפול מופרכים שהומצאו על סמך שמועות או מקרי צירופים הנדמה שהצילו במקרים אייפון שנפל למים או אייפון שנרטב ולא נדלק והנם משפיעים לטובה או יגרמו למכשיר לחזור למצבו הקודם.

אמרו לכם להכניס את האייפון אל תוך שקית אורז, עדשים או שעועית והפלא ופלא אייפון נרטב במים אך נדלק!

סופחי נוזלים אלו לא יספחו את הנוזלים בתוך המכשיר כל עוד אינם באים במגע ישיר עם רכיבי האייפון או הגלקסי שנרטבו אינם מסוגלים לספוח רטיבות או לנטרל מגע של מים שגרמו לקצר בלוח האם של המכשיר.

במידה והמכשיר כן נדלק ועובד אין זה אומר שלא קיים נזק ובטח שהאורז אינו אחראי לעובדה שהטלפון נדלק, גם אם הייתם מניחים את הטלפון בצד למספר ימים סביר להניח שהיה נדלק גם ללא האורז.

בעיות רטיבות הן אחת מהתקלות הנפוצות במכשירי סלולר חדשים, הצלחה בטיפול קשור לניסיון וידע ברכיבי לוח האם.

קורוזיה בטלפון וקורוזיה המתפשטת על מתכת(למשל גדר מתכת) אינן זהות, כשמעורב מתח נמוך ומתכות רגישות בעלות יכולת מוליכות גבוהה תהליך הקורוזיה מאיץ ולכן מספיקות מספר דקות להיווצרות הקורוזיה במיוחד במזג אוויר חם.

 

אצלנו במעבדה

84% הצלחה בתיקון טלפון שנרטב

הבדיקה חינם(תלוי בדגם הטלפון)

זמן הבדיקה משתנה ותלוי בדגם

 

אורז עדשים ובורגול לא מנטרלים קורוזיה, גם אם המכשיר נדלק זה לא אומר שאין קורוזיה/קצר או נזק לחלקי הטלפון.

 

מה כדאי לעשות

  1. לכבות את המכשיר במידה והוא דולק.
  2. לנתק את הסוללה במידה וניתן.
  3. לייבש היטב בעזרת מטלית יבשה בלבד.
  4. לגשת למעבדה כמה שיותר מהר.

 

*למזעור נזקי הקורוזיה יש להכניס את הטלפון לשקית אטומה ולשאוב את האוויר מהשקית(ליצור וואקום) אפשר גם בעזרת שואב אבק ולאטום את השקית היטב.

פעולה זו תוציא את האוויר מתוך המכשיר וללא אוויר קורוזיה לא יוכל להתפתח.

 

מה אסור לעשות!

  1. להפסיק לנשום, לאבד עשתונות ולהיכנס לחרדה!
  2. לא לחברו לחשמל או להדליקו בשום אופן
  3. לייבש בעזרת תנור או פן – מגביר את היווצרות הקורוזיה!
  4.  להדליק את המכשיר או לנסות להטעין אותו – עלול לגרום לקצר!
  5. אורז – סופחי לחות(אורז לא סופח מים מתוך הטלפון, רק אם בא במגע ישיר עם המים) אינם מנטרלים רטיבות, קצרים או קורוזיה! רק יגרום לבזבז זמן יקר ויקטין את סיכויי התיקון.
  6. לנער את הטלפון – המים עלולים להתפשט לנוע בתוך הטלפון ולהגדיל את הנזק, הקורוזיה והקצרים! 

 

*הפעולות המצוינות אינן מבטיחות שיהיה ניתן לתקן את המכשיר, אולם מניסיון של צוות המעבדה פעולות אלו בהחלט מצמצמות באופן ניכר נזק ללוח האם ועשויות להציל את הטלפון מהשבתה ואף לחסוך בעלויות התיקון.

 

אורז עדשים ואייפון

אז יש מים באייפון אך הוא נדלק לאחר שהות של שבוע באורז הפלא ופלא הכל נראה תקין איזה יופי אפשר לחזור לשגרה, תחשבו שוב!

לא פעם נתקלנו בסיפור שהמכשיר נרטב ואחרי כמה ימים באורז חזר לעבוד, אל תשלו את עצמכם חשמל מים ואויר יוצרים שיתוך מתכתי ואל אף ונדמה שהמים שחדרו לאייפון כבר התאדו ברגע שתהליך הקורוזיה התחיל הוא עדיין ימשיך לפעול ואף להתפשט על רכיבי האייפון או הגלקסי שלכם לגרום קצרים בעתיד שיתכן כי לא ישתלם לתקנם.

הקורוזיה עדיין תמשיך להיווצר על רכיבי האייפון ועל לוח האם באופן מואץ ולא יהיה זה מוזר גם לאחר מספר חודשים אם בבוקר בהיר אחד תגלו שהאייפון לא נדלק או יתחיל להתנהג באופן מחשיד או מוזר.

בהמשך המאמר נסביר ונפרט את תהליך ניקוי הקורוזיה מהוא קורוזיה ולנזק שהוא גורם כאשר אייפון נפל למים וכיצד להתמודד עם מכשיר אייפון שנפל או נרטב ע"י נוזל כל שהוא.

אייפון נרטב ולא נדלק - ניקוי קורוזיה

ניתן להבחין ברטיבות שחדרה לתוך האייפון 6(אייפון נרטב ולא נדלק), לאחר פתיחת השילדים(מגני הרכיבים על לוח האם) התגלתה קורוזיה על הלוח – במקרה הספציפי של האייפון הזה נפלאות ניקוי הקורוזיה של לוח האם והמגעים הספיק והטלפון חזר לעבוד כשורה ללא צורך בהחלפת שום חלק או רכיב.

קורוזיה בלוח האם של אייפון 6

אייפון נרטב ולא נדלק – הוכחה שאורז לא עוזר! לאחר יותר מיומיים באורז הקורוזיה המשיכה להצטבר ולכרסם ברכיבים לוח האם – מוח האייפון.

 

 

אז, מה הוא בעצם קורוזיה וכיצד הוא נוצר?

 

קורוזיה(ויקיפדיה) הוא תהליך אלקטרו כימיים הקשורות בזרמי חשמל הפוגע במולקולות המתכת הנובע ממגע בחומר מחמצן כגון אויר מים נוזל או מסביבה חומצית במיוחד.

במקום שבו מתרחש תהליך היווצרות הקורוזיה נוצרת תרכובת תחמוצות בשילוב מלחים שהנם חלק מהמתכת עצמה הגורמת להתפוררות המתכת במהרה וגורמת להרס החלקיקים שבה ומכרסמת את מרכיביה לאורך זמן.

בעיית הקורוזיה ברכיבי הסמארטפונים הרסנית אף יותר מהסיבה שהיווצרות הקורוזיה אינו אך ורק כרסום אלה בנוסף הורס את מחברי הלחמות הרכיבים והולכת הזרם מהם ואליהם על לוח האם וחלקי הסמארטפון ויתרה מכך מקצר בין רכיב לרכיב הרי שבמכשיר כל כך צפוף במקומות מסוימים בין רכיב לריב יש מאית מילימטר וכשהקורוזיה מתעבה ומגיע לרכיב סמוך הקצר יגרום נזק לא רק לאותם הרכיבים שכן הם משליכים את פעולתם על רכיבים אחר למשל רכיבי BGA(צ'יפים) ואותו קצר עלול להסב נזק לרכיב.

עם השנים והניסיון שצברנו בנושא שיתוך מתכות בעולם הסלולר בלוחות אם והשמשתם מחדש פיתחנו שיטה ייחודית בתהליך ובצורת ההתנהגות למכשירים שנפלו למים.

חשוב לפנות למעבדה ששקיפות לגבי אופן הטיפול הוצאות וכו' אינו דבר מובן מאליו ושאתם כבעלי המכשיר מעורבים בכל שלבי התהליך ומאשרים אותם ע"י כך תוכלו לקבל מושג על המקצועיות ודרכי העבודה המשליכים על מכשירים הצלחה או כישלון בניקוי קורוזיה מקצועי.

 

לוח אם שפורק מאייפון 6 שהושם בטעות במכונת כביסה

לוח אם של אייפון 6 פלוס שהיה במכונת כביסה רק במשך 10 דקות, התמונה צולמה כחצי שעה לאחר שהוצא ממכונת הכביסה וניתן לראות בקלות את הקורוזיה שהצטברה במהירות בנקודה הכתומה.

ירוקמגני הרכיבים עשויים מתכת ומולחמים אל לוח האם, תפקידם הוא לבודד את הרכיבים/שבבים ממגע של חלקים על גוף הטלפון, למנוע בהם קצר ואף לקרר שבבים. המגנים(שילדים) אינם מגנים על לוח האם מפני רטיבות, הם מולחמים בבדיל מיוחד המגיב לטמפ' נמוכה כ- 260 מעלות ויש להסירם לפני ניקוי הקורוזיה ע"מ לאתר נקודות נגועות ברטיבות ובקורוזיה.

כחולרכיב(שבב/צ'יפ) הזיכרון, על הרכיב נמצאת תוכת ה IOS וכל המידע הנשמר על המכשיר.

כתוםרכיב מנהל המתחים, אחראי על הזרמת המתחים הדרושים אל כל רכיב ורכיב במידה הנדרשת.

אדוםסימני קורוזיה רבים באזור בקר הטאץ ומנהל הטאץ(רכיבים השולטים בתפקוד מסך הנגיעה).

ורודרכיב הוויפי אחראי על התחברות לנקודות גישה לגלישה סלולרית. 

 

 

קורוזיה בלוח אייפון 6 פלוס

מכשיר אייפון 6 פלוס שרק נפתח וסימני הקורוזיה על לוח האם ברורים מאד

[clear]

[clear]

קורוזיה/שיתוך בטלפון שנרטב במי ים

ניתן להבחין בקורוזיה הרבה שהתפשטה במהירות ובנזק הגדול באזור הקונקטורים שאליהם מתחברים מסך הטאץ, מסך בתצוגה, כבל כפתור הבית וכבל החיישן והמצלמה הראשית.

[clear]

[clear]

סמני קורוזיה שהצטברה על לוח אם אייפון 6

בצד ימין ניתן לראות את הקורוזיה באזור רכיב מעבד השמע(הרכיב אחראי על השמע במכשיר בעת שיחה) ומצד שמאל מעל את רכיב מנהל המתחים שעליו מוטבע הלוגו של אפל המזרים מתחים לכל חלקי ורכיבי המכשיר.

 

 

הטלפון נפל למים ונרטב מה מותר לעשות?

דבר ראשון לאחר שהרחקתם את המכשיר הנייד שנרטב מהנוזל המסכן לא לנערו להזכירכם הסוללה עדיין מחוברת אל לוח האם וכשנוזל "מטייל" בתוך האייפון התוצאה היא ריבוי קצרים.

הפלאפון כבה? אייפון נרטב ולא נדלק, לגיטימי לגמרי אך הוא עדיין נמצא בסכנה לא לנסות להדליקו בשום מצב! הרי שכל ניסיון לשלוח אותות מתח יעמיסו על רכיבים עדינים שכבר נתונים תחת עומס חשמלי עקב רטיבות באייפון.

הפלאפון דולק? גם כאן ההיגיון ברור, למרות הדחף לבדוק את שלמותו ותקינותו איפוק וסבלנות יעזרו מאד למכשירכם ולסיכוי להצליח להשיבו לחיים. כבו את האייפון מיד ואל תנסו להדליקו גם לאחר שיבשתם אותו ואך ורק במטלית יבשה, אל תטעו האייפון עדיין בסכנה עתידית. וניסיונות הדלקה יפחיתו את הצלחת ניקוי הקורוזיה בהמשך.

אם יש באפשרותכם לנתק את הסוללה מהמכשיר במהירות מצוין, במידה ולא עליכם לפנות מיד לגורם שכן יכול לנתקה ובהמשך לגשת לשלב הבא (בהמשך הטיפול ניתוק הסוללה יכריע את חומרת הקצרים בסמארטפון ושרפת רכיבים עדינים שניזוקו).

שלב הבא יש להשתמש במטלית יבשה סופגת ופשוט לנגב את הנוזל מעליו אל מחוץ לחרכי הסמארטפון ולהקטין כניסת נוזלים נוספים אל תוך המכשיר. פעולה זו הרבה יותר מהירה ואפקטיבית מאשר לטבול את מכשירכם בתוך קערת אורז במשך שבוע.

לאחר שעשיתם את כל השלבים אל תתמהמהו קחו את האייפון שנרטב למעבדה ותוודאו שקיפות מלאה והסבר ראוי לתהליך ניקוי הרכיבים מהקורוזיה שיבוצע במעבדה מצד הגורם המטפל שכן דברים אלו יצביעו על מקצועיות הטיפול שהנם מציעים.

את תהליך חדירת המים וגרימת הקצרים קשה לנו למנוע ללא אמצעים ומכשור מתאים מה שכן נוכל לעשות הוא לעצור את הקורוזיה לחלוטין. העיקרון מאד פשוט קורזיה נושמת ומתפתחת ע"י המאכל האהוב עליה אויר כיצד ניצור סביבה לסמארטפון ללא אויר מאד פשוט ניקח שקית אוכל פשוטה נכניס את המכשיר לתוכה ובעזרת שאיבת אויר בעזרת הפה מתוך השקית נגרום לוואקום ניתן ועדיף אף יותר להשתמש בשואב אבק לשאוב את כל האוויר מהשקית ולאטום אותה היטב בקצה ע"י הידוק השקית בגלגול ובעזרת מסקינטייפ או סלוטייפ לוודא שאויר לא יחדור בחזרה לשקית.

 

הטלפון נפל למים ונרטב מה עליכם בשום אופן לא לעשות?

כולנו מוקירים את המכשיר הנהדר הזה ששינה את חיינו ואת הצורך הבלתי פוסק להיות מחוברים וזמינים תמיד לכל הדברים שחשובים לנו ומעניינים אותנו. אל תנסו להדליק בשום מצב את האייפון או הגלקסי או כל סמארטפון אחר שטבל בנוזל.

האייפון נפל למים נרטב ולא נדלק אולי אם ניתן לו מכת חשמל ונחבר אותו למטען הכל יחזור לקדמותו, אז זהו שלא חיבור למתח ישיר יחמיר את המצב ויוריד את הסיכויים להציל את מכשירכם להגביר את הקצרים המתחוללים במכשיר ויעזור לקורוזיה לפרוח.

ההיגיון הבריא יגיד לנו דבר אחד אבל המציאות הנכונה שתציל אותו שונה לגמרי. ללא קשר למצב הסמארטפון אסור בשום מצב לנסות לייבשו בשום דרך לא ע"י פן ולא בתנור על חום של 60 מעלות ואף לא בשמש. הסיבה לכך פשוטה מאד תהליך היווצרות הקורוזיה מתקיים בתנאים מסוימים חימום המכשיר יאיץ את תהליך הקורוזיה פי 80.

 

נקודות חיווי לחדירת נזול/מים למכשירי האייפון

אייפון 5 מדבקות חיווי רטיבות בטלפון

אייפון 5 – מדבקת חיווי חדירת נוזלים דרך בית הסים, קיימות עוד 2 נקודות בתוך האייפון על לוח האם.

אייפון 4 4S מדבקות חיווי רטיבות בטלפון

אייפון 4 4s – מדבקת חיווי חדירת נוזלים דרך שקע הטעינה ושקע האוזניות, קיימות עוד 2 נקודות בתוך האייפון על לוח האם.

אייפון 3 מדבקות חיווי רטיבות בטלפון

אייפון 3GS 3 – מדבקת חיווי חדירת נוזלים דרך שקע הטעינה ושקע האוזניות, קיימות עוד 2 נקודות בתוך האייפון על לוח האם.

 

*ככל שמדבקות חיווי הרטיבות יהיו בצבע אדום יותר כך נדע שחדרו יותר מים אל תוך האייפון.

 

 

 מה המחיר לתיקון אייפון שנרטב במים?

 

תיקון אייפון שנרטב לא נדלק ונמצא קורוזיה בלוח האם באייפון או בחלקי האייפון נדרש ניקוי קורוזיה כללי או מקומי לפי הצורך והמחיר משתנה תלוי במספר החלקים הזקוקים להחלפה ולמלאכת התיקון.

מחיר הניקוי נוע בין 50 ש"ח ל 300 ש"ח תלוי באיכות הניקוי והחומרים המשמשים לניקוי לוח האם וחלקיו, המחיר מושפע מתהליך הניקוי עצמו שהוא הבסיס והמרכיב החשוב ביותר וכלה ברכיבי הלוח שנפגעו מהקורוזיה ועד לשאר חלקי האייפון שנפגעו מהקורוזיה.

מחיר התיקון/החלפת חלקים משתנה תלוי במספר החלקים שניזוקו וזקוקים לתיקון או החלפה וניתן לדעת באופן מדויק רק לאחר תיקון לוח האם או ניקויו.

ברוב המעבדות מבינים את את תסכול הלקוח הן בהרגשה ובחוסר הוודאות למכשיר והן למחיר הגבוהה, לכן שאייפון נרטב וקיים צורך להחליף מספר חלקי חילוף אנו מתחשבים בהוצאת הסכום הגבוה ומשתדלים להפחית מהסכום באמצעות הנחה של 50% על שאר החלקים התקולים ומתחשבים בערך מחירו של האייפון לעומת עלות התיקון.

ניקוי קורוזיה יסודי במכשירי סלולריים שמיש אך ורק על לוח האם ובמקרים מסוימים על מחברי חלקי הפלאפונים. לא ניתן להעביר את כל מכשיר האייפון בשלמותו את הניקוי שכן הכנסת המכשיר במלואו אל תוך מכשיר הניקוי או טבילה בחומרים וממזים שונים תפגע בכל אותם חלקים עדינים המתחברים אל לוח האם.

 

תהליך ניקוי קורוזיה במעבדה שלנו

בראשונה כשמגיע אייפון רטוב או גלקסי שנפל למים עם חשש לקורוזיה מיד מסירים את הסוללה ולאבחון ע"י טכנאי בכיר המפרק את לוח האם מגוף המכשיר מסיר את מגני הלוח שתפקידם לכסות את הרכיבים העדינים שעל לוח האם.

הטכנאי עורך בדיקה ויזואלית ראשונית לגלות היכן נגעו הנוזלים ועל איזה רכיבים נמצא קורוזיה או חשש לנזק.

לאחר האבחון הראשוני הלקוח מקבל הערכה באחוזי הסבירות להצלחת ניקוי הקורוזיה ותהליך הניקוי.

הלקוח מאשר את ניקוי הקורוזיה ומתחילה העבודה הדקדקנית, הלוח מועבר למדור הניקוי כשלוח האם מוסרים השלדים המולחמים מעל רכיבי הלוח(תפקידם לקרר ולהגן על הרכיבים והצ'יפים הזעירים בלוח) ומוכנס לתיבה המכילה תערובת חומרים ממסי חומצה ואלכוהול בנוסף התיבה משדרת אל תוך המכל גלים אולטרה סונים הגורמים למולקולות(גושי הקורוזיה) ולכל חלקיק שאינו קשור לרכיבים לרטוט ולאבד מאחיזתם בלוח האם כשממסי החומצה מחוממים לטמפרטורה של 80 מעלות צלזיוס יעילות החומרים גבוהה בהרבה.

לאחר כשעה הלוח מוצא מהתיבה האולטרה סונית ועובר הברשה ויבוש קל, הטכנאי מניח את לוח האם תחת עיני המיקרוסקופ ובודק רכיב רכיב באופן ויזואלי ואומד את מצב הרכיבים ומגעי הרגליים שלהם המקשרים בינם לבין לוח האם אשר נרטבו במים ומתעד כל רכיב שרוף בטופס המכשיר.

במידה ונתגלו סימנים שהקורוזיה פגע ברכיבים, הטכנאי מעבה הלחמות וממקם את הרכיב במקומו המקורי ובודק את המתח המגיע אליו, זה שיוצא ממנו ואת כל הרכיבים הקשורים לאותה מערכת בלוח האם ע"פ השרטוט האלקטרוני של הלוח.

לרוב כשמכשיר מגיע עם בעיות קורוזיה ישנם כמה נגדים וכבלים שנשרפים כתוצאה מהקצר ואליהם בדר"כ ניגש הטכנאי בראשונה לוודא שהנם תקינים.

הלוח עובר למכל כשעליו מרססים חומר מרכך קר המגביר את פירוק השומנים וחלקיקי קורוזיה שהתפרקו ואלו המתעקשים להישאר על לוח האם אך עדין יושבים על הרכיבים.

לאחר השריית הלוח האורכת כשעתיים לוח האם עובר הברשה דקדקנית בעזרת כמה סוגי מברשות המיועדות לניקוי והברשת כל החלקים בלוח הלא המזיקים לו ולרכיבים המולחמים עליו.

מעבירים את הלוח ייבוש ובסוף הייבוש מצפים את הלוח בחומר לחיזוק מגעים המעניק הגנה משולשת לרכיבי לוח האם ומברישים עד שנוצרת שכבה אחידה המגנה על הלוח אשר מונעת מהקורוזיה לחזור שוב בעתיד ולכרסם את רכיבי הלוח.

הלוח עובד לעמדת הבדיקה הכולל מסך שקע טעינה וסוללה בלבד ואינם נלקחים ממכלול הסמארטפון שטבל במים רק לשם בדיקת תקינות הלוח. במידה ונמצא שעדיין ישנה בעיה בלוח ממשיכים לחפש את הרכיב המצר ומחליפים אותו בחדש.

עוברים לבדיקת שאר מכלולי הסמארטפון הרי שאינו מורכב אך ורק מלוח האם אלה גם משקע טעינה כפתורים ופלאט אנטנות וכו' במידה ונמצאה קורוזיה במחברים של חלקים אלו מבוצע ניקוי מקומי במהילה של כמה חומרים לניקוי ונוגדי קורוזיה.

לאחר שמכלול חלקי הסמארטפון מיובש ונוקה, הלוח מוכנס לבסיס הטלפון המקורי שאתו הוא נרטב להמשך בדיקת שאר חלקי האייפון כשבסוף התהליך הלקוח יעודכן במצב לוח האם והאם יש צורך בהחלפת רכיבי לוח וסיכונים בהחלפתם ואילו חלקים נוספים המקושרים אל לוח האם נפגעו ונדרש להחליפם.

תהליך ניקוי הקורוזיה המתואר בכתבה זו מתייחס למכשירי אייפון בפרט. במכשירי סמארטפון אחרים עיקרון ובסיס תהליך הניקוי דומה אולם משתנה בהתאם למבנה לוח האם והמכשיר לדוגמה במכשירי גלקסי יש צורך בהסרת רכיבים מהלוח לפני ניקוי הקורוזיה משום רגישותם לחומרים, בסוף הניקוי מחזירים אותם בחזרה ללוח האם למקומם.

חשוב מאד על הלוקח להבין שהמעבדה עושה כל שביכולתה להשיב את המכשיר מתוקן במהירות ויעילות אך על הלקוח להתחשב במעבדה שכן תהליך ניקוי הקורוזיה חייב לעבוד ע"פ זמנים מסודרים ועבודה דקדקנית נכונה של כל התהליכים על מנת לתת את סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר לתיקון מכשירכם.

 

re9

 

re5

 

re4

 

 

דוגמה לתיקוני קורוזיה שבוצעו במעבדה

 

סוג המכשיר: אייפון 7

סוג הרטיבות: ניסו לצלם מתחת למים, המכשיר כבה ולא נדלק.

הובא למעבדה לאחר 3 ימים באורז, פתיחה של המכשיר גילתה שכל רכיבי האייפון ולוח האם רטובים לגמרי, באזורים רגישים כבר היה ניתן לזהות היוצרות קורוזיה.

שלב ראשון – תחילת הטיפול:

ניתוק הסוללה פירוק הלוח, פירוק סוככי לוח האם והכנסה לשלב ראשון בניקוי הקורוזיה, תהליך הניקוי כולל 4 סוגים של תמיסות לשטיפת לוח האם בחומרים ממסי קורוזיה ייבוש הלוח וציפוי בחומר לחיזוק מגעים וסיליקון למנוע את חזרת הקורוזיה בשנית.

שלב שני – בדיקת לוח האם:

בדיקת הלוח נמצא שכמה רכיבים איבדו מאחיזתם בלוח האם עקב חלקיקי קורוזיה שכרסמו את רגלי הרכיבים. בוצעה הלחמה מחדש של הרכיבים הברשה וניקוי בשנית של האזור המולחם.

שלב שלישי – בדיקת שאר חלקי האייפון 7:

לאחר השמשת לוח האם ובדיקת כל מכלול רכיבי האייפון נמצא ששקע הטעינה מקצר ואינו מטעין. כפתור הבית אינו מגיב. מצלמה אחורית לא מפוקסת.

שלב רביעי – החלפת החלקים:

הוחלפו החלקים שאינם תקינים בחלקים חדשים. לאחר בדיקה מקיפה האייפון חזר לתפקוד מלא.

 

**כל שימוש בהמלצות ובתוכן כתבה זו הנו על אחריותכם האישית בלבד והנו בגדר המלצה וניסיון אישי של צוות הטכנאים שלנו אך אנו מבטיח בשום מצב כי מכשירכם יחזור לתפקוד חלקי או מלא עקב השלכות של פרמטרים נוספים רבים שלא תלויים בכם או בנו.