תקלות LG – מבחן התקלות של מכשירי הסלולר הנפוצים בישראל

 

לא פעם נתקלתי בלקוח שרכש מכשיר lg 4 חדש ובתקופה של שנתיים החליף לוח אם פעמיים אם לא יותר, אותם משתמשים תמיד מנחמים את עצמם שזה שטויות ושלא מפריע לו לגשת לתקן ועדיין מנקודות המבט שלי כל מספר חודשים שהטלפון מת זה פשוט מרתיח, איפה הזמן שבזבזת על כל ההתעסקות עם התיקון? מה עם כל המידע שאבד?

נתחיל מהאכזבות שלכם כמשתמשי LG, כשאתם פונים לרכוש מכשיר לא חשוב לכם שרק יהיה מהיר והמצלמה תהיה חדה בעלת פיקוס מדויק יותר מכך שהמכשיר יעבוד בצורה חלקה ללא תקלות או בעיות שיצריכו מכם בזבוז של זמן וכסף להפסיד יום עבודה לתת את הטלפון לשבועיים והשאלה איך נחייה ללא טלפון בשבועיים הקרובים מתסכלת אותנו יותר ויותר בכל דקה שעוברת. 

 משתמשי LG יקרים!

לא קיים תיקון לתקלת המוות הפתאומי

החלפת לוח אם היא תיקון זמני בלבד

והתקלה תחזור !

 

 

ביקורות טובות על מכשירי LG? נו באמת!

בתור טכנאי עם וותק של 10 שנים בתיקון סלולריים פונים אלינו מאות לקוחות בחודש המבקשים חוות דעת למכשירי LG וגם למכשירים שונים.

הלקוח תמיד מציין בפנינו "קראתי ביקורות בוואלה, כתבו שזה המכשיר הטוב ביותר בעולם!" ראשית כל חשוב להסביר שביקורות אלו אינן מתייחסות לאיכויות הייצור או רמת הפיתוח של המכשיר אלה למפרט טכני שנועד להעצים חווית משתמש זה הכל.

נגלה לכם סוד רוב הביקורות האלו שאתם קוראים במגזיני טכנולוגיה וסלולר נקנו בתור פרסומת ויח"צ בלבד ואינן משקפות את עמידות המכשיר.

אז הטלפון עובד מהר המצלמה מצוינת אפילו הטעינה מהירה כ 40 דקות, אז אולי לכם כמשתמשים זה אומר כל מה שאתם צריכים לדעת אבל עבורנו בתור מעבדה שמקבלת מאות מכשירים לתיקון בחודש אנו מתמקדים באיכות המכשיר רמת הפיתוח ובשפה פשוטה יותר כמה קילומטר המנוע יגמע?!?!

 

תקלת לוח אם LG G4 - תקלות LG

 

סוגי תקלות LG – עד מתי?

תקלה במכשיר סלולרי משביתה אותנו כמשתמשים קלים או כבדים, ברוב המקרים נאשים את הטלפון אולם ההנחה היא שבכל מכשיר סלולרי ישנן 2 סוגי תקלות נעדרת מעינינו וכאן הטעות.

 

אם נקבל את הגורם לתקלה נוכל להחכים ולמנוע אותה בפעם הבאה!  

 

תקלה בייצור – תקלה שנגרמה עקב ייצור לקוי ואינה באשמת המשתמש אלה באשמת היצרן ובמסגרת האחריות אמור לכסות את אותה התקלה.

תקלת משתמש – תקלות אלו נגרמות בעקבות שימוש לקוי בטלפון למשל מסך שבור, רטיבות, תפוסה מלאה של הזיכרון וכו' תקלות אלו ניתנות למניעה בצורה פשוטה אם רק תקבלו שאתם אלו שגרמתם לתקלה!

 

הטלפונים החכמים המומלצים ביותר

 

תקלות LG – פירוט של התקלות הנפוצות במכשירי LG

 

רכשנו מכשיר חדש ובעולם טכנולוגי של היום היינו מצפים ממכשיר להחזיק לפחות 4 אם לא 5 שנים וכעבור שנה המכשיר פשוט נדם.

אם אתם שואלים אותנו ע"פ הניסיון הרב שצברנו התקלות המתרחשות במכשירי LG נעוצות עמוק בגלל רמת איכות פיתוח וייצור נמוכים ממכשירים אחרים.

תקלת המוות הפתאומי במכשירי LG מתרחשת כמעט בכל דגם,מאכזב לדעת שהיצרן מודע לתקלה ולא נוקט בצעדים למגר את הייצור שגורם לפסילה של כל כך הרבה מכשירים בני פחות משנה.

התקלה מתרחשת ברוב הדגמים lg V10, lg g5, lg g4, lg g3, lg flex, נקסוס 5, נקסוס 5X.

 

 

תקלות LG G4

 

בתאריך 26 במאי 2015 הכריזו את מכשיר G4 ההתלהבות היתה עצמו סוף סוף מכשיר במחיר סביר בעל יכולות טובות ורבים סברו זעם יציאת מכשיר זה השוק ישתנה המחירים ירדו ונוכל לקבל יותר בפחות כסף.

כעבור חצי שנה התחילו להגיע אלינו בצרורת מכשירי G4 כשהסממנים תקוע על מצב לוגו כבה ונדלק או שלא נדלק בכלל.

לאחר בדיקה פשוטה גילינו שקיימת תקלה במעבד המכשיר והתחלנו לחקור האם ניתן למצוא פתרון, מהר מאד נוכחנו לדעת שהתקלה ב LG G4 אינה משתלמת לתיקון לא ללקוח ולא לנו בתור מעבדה.

הסיכויים שהתקלה תחזור לאחר תיקון הלוח היו גבוהים מדי והחלטנו של לבצע תיקון מסוג זה, החלפת מעבד.

בתום שנה מיציאת הדגם קיבלנו ביום כ 30 טלפונים מבעלי G4 שפשוט הפסיק לעבוד, כמדומני מאז תקלת המעבד בגלקסי 3 זו היא התקלה הסדרתית הגדולה ביותר שהתרחשה בדגם יחיד.

היבואן שנותן אחריות פשוט קרס כשהפתרון היחיד הוא החלפת לוח האם, חברת LG יצאו בהצהרה שהם מודעים לתקלה ויחליפו לוח אם בחינם במסגרת האחריות אבל באותיות הקטנות רבים לא שמו לב שהאחריות ללוח אם החדש היא רק ל 3 חודשים, פשוט בדיחה!

גם לאחר החלפת לוח אם התקלה חזרה שוב מדוע? בגלל שהתקלה נעוצה בייצור המכשיר נתק במעבדה שנגרם כתוצאה מחימום של המעבד כלומר איכות החומרים מהמם ייצרו את לוח האם והמעבד לא עומדים בעומס החום והזמן עושה את שלו.

תקלת המעבד LG 4 נפוצה חברת LG הודיעה שבלוחות החדשים היא פתרה את התקלה, אם אתם שואלים אותי הם לא פתרו כלום! סה"כ הפחיתו ממעבד 4 ליבות 2 ליבות בכדי לגרום למעבד להתחמם פחות כך שלא יוצר נתק בלוח האם אולם גם הפתרון המדומה שלהם לא צלח וגם בלוחות אם חדשים התקלה ב LG חזרה.

הפתרון: קיים לטווח קצר מאד ואינו משתלם. 

הכרזה של LG על התקלה ב G4

 

תקלת מעבד G4

התקלה נעוצה בלוח אם גם החלפה שלו כפי שמבצע היבואן אינה פתרון חד משמעי לתקלה

 

תקלות LG G3

 

גם מכשיר ה G3 נחשב פורץ גבולות עד שהטלפון התחיל לגמגם כבה ונדלק או שמלפתע אינו קורא את הסים.

גם כאן מדובר בתקלת יצור חמורה הנעוצה בלוח האם ובמעבד.

הפתרון: זמני החלפת לוח אם התקלה תחזור תמיד!

 

 

תקלות LG G5

 

מאז התקלות ב G3 חשבונו שחברת LG החכימה אבל מסתבר שלא, כנראה שהלקוחות לא ממש מעניינים אותם ויותר חשוב למכור כמה שיותר מכשירים בפחות זמן.

התקלה ב G5 נעוצה גם היא בלוח האם והטלפון פשוט לא קולט GPS הפתרון אצל היבואן מבצעים תיקון כלשהו בלוח האם אך גם כאן התקלה חוזרת מהר מאד.

הפתרון: זמני תיקון לוח האם, החלפת לוח האם גם היא פתרון זמני.

 

 

תקלות LG V10 

 

שוב עברה עוד שנה ועוד עגלה יצאה לשווקים V10 גדול מהמם חזק ומוכשר מכל האחרים, זהו שלא! גם כאן תקלת מעבד הטלפון פשוט כבה ולא נדלק הפתרון זמני מחליפים לוח אם ומחכים שהתקלה תחזור שוב.

 

 

תקלות נקסוס 5

 

מכשיר הנקסוס 5 יוצר עבור גוגל גם כאן התחילו בעיות במעבד אולם חשוב לציין שלא כל המכשירים נופלים בתקלה, חלקים פשוט מפסיקים לעבוד ותקועים על מצב הפתיחה שכתוב NEXUS

עמוד תיקון נקסוס 5

תקלות נקסוס 5X

 

אם תשאלו אותי לאחר הכישלון המצטבר של LG בייצור מכשיר הנקסוס גוגל עדיין פנתה אליהם להמשיך ולייצר את מכשיר הנקסוס 5X.

כבר כאן ישבנו הטכנאים והתחלנו לגחך אילו הפתעות LG מכינים לנו כאן וההפתעות לא איחרו לבוא בצרורות של מכונת ירייה.

התקלה בנקסוס 5X הטלפון פשוט מת לא מגיב לכלום רק לריקברי מוד אבל לא מוכן לעלות ולא משנה כמה מנסים מגיעים לאותה המסקנה תקלה בלוח האם במעבד שמי שאחראית על יצורו שוב פישלה בגדול.

 

 

 תקלות lg g6

 

נכון להיום נראה שתקלת המוות הפתאומי לא חלה גם על מכשיר זה ועדיין צריך לחכות ולראות אם החומרה תהיה מסוגלת לקחת את המשתמשים מעבר לשנה אחת.

 

 

למרות התקלות מדוע מכשירי LG נפוצים? 

 

[שאלתם את עצמכם מדוע מחיר מכשיר סלולרי אחד 4000 שקלים ושני 2000 שקלים? בנוסף ניתן לראות את ירידת הערך המהירה של המכשיר.

מכשיר סלולרי שמחירו נמוך מהחברות המובילות בשוק מיוצר עם חומרי גלם ואלקטרוניקה באיכות ורמת פיתוח ירודים, נושא שגורם לתקלות רבות ביצור ולא יעבור זמן רב עד שהמכשיר פשוט יקרוס.

תראו לי מכשיר טלפון סיני או מכשיר lg שמחזיק 3 שנים? אין חיה כזו.

אנחנו מבינים אתם רוצים לחסוך, קחו בחשבון שהכסף שחסכתם ילך מהר מאד עבור בזבוז יום עבודה לגשת למעבדה או הנזק העתידי בגלל שאין לכם מכשיר עבודה להתנהל אתו ביום יום.