תקלות נפוצות באייפון – כל התקלות השכיחות סבירותן והפתרון היעיל ביותר

 

הוויכוח העתיק מאז שנולדו להם מכשירי הדגל של חברת אפל וסמסונג שבר שיאים… אבל בואו נניח את הוויכוח בצד ונבדוק את הנושא מתוך תוכם של הענקיות הללו.

בהתייחס לכל טלפון באשר הוא מסתמן ומוכח שבכל מכשיר סלולרי וגם באפל מתרחשות תקלות נפוצות באייפון.

התקלות תמיד מתחלקות לשלוש בלאי לגיטימי נזק לקוח ותקלת יצרן.

נתקלנו גם בתקלות יצרן סדרתיות עם סטטיסטיקה של 100% בשכיחות התקלה,לדוגמה תקלות במכשירי LG תקלת המעבד הנפוצה ב g4 גורמת לחימום יתר שמוביל לנתק במעבד והשבתת המכשיר.

תקלות יצרן הן תוצאה של פיתוח ובקרת איכות נמוכים, תקלות בלאי הן עניין של זמן, בסופו של דבר תצטרכו לפנות למעבדה שתוכל לתת לכם מענה, אולם לא בכל המקרים התיקון כלכלי תלוי בגיל המכשיר, שם המותג ובעיקר ערכו הכספי ולכן את האייפון תמיד משתלם לתקן ערכו נשמר.

כל טלפון סלולרי עובר כברת דרך מהרגע שנפתח מאריזתו נמשיך בשימוש שכיח ואינטנסיבי, לעתים נפיל אותו, ניתן לו לשתות מעט מי גשם והתקלות יחגגו, אל תעלימו עין! מי שגרם לתקלות הוא זה שאשם… 😛  

 

עובדה!(גם אם היא לא מוצאת חן בעינכם)

סמסונג – אורך חיים בשוק בממוצע כשנתיים

 

אייפון – אורך חיים בממוצע מעל חמש שנים

תבדקו עם המשפחה, החברים ותראו שהנתון מדויק

 

לפני הכל, נקודה למחשבה !

תמיד אומרים "אבל אייפון מפסיק להתעדכן וכבר אי אפשר לעבוד איתו" נכון, אבל זה קורה רק אחרי 7 שנים כאשר אפל מפסיקים לעדכן גרסאות לדגם.

במכשירי סמסונג אותו הדבר מתרחש בדיוק, לדוגמה גלקסי 2 הוואטסאפ לא עובד יותר, הסיבה לא ניתן לעדכן גרסה למכשיר, מדוע אתם לא שומעים על זה כמו שאומרים על אייפונים? בגלל שמכשירי סמסונג אינם מחזיקים מעמד את אותה התקופה כמו מכשירי אפל.

אולי גם יעניין אותך לקרוא:

לקורא ולהפנים – הסיבות לתקלות הנפוצות באייפון שלכם

בתור טכנאי מעבדה עם 10 שנות ניסיון אני מחויב להיות אובייקטיבי למרות שאני משתמש א****ן(זה אומר הכל חחח) עובדתית בסטטיסטיקת מערכת התיקונים שלנו ניתן לראות שמעל ל-87% מהתקלות הנפוצות באייפון נעוצות במשתמש, נזק שכיח שאתם גרמתם.

לעומת זאת במכשירי סמסונג סדרת גלקסי(לא כולל נוט) מתוך כל התקלות, גרימת 'נזק לקוח' עומד על קצת פחות מ-60%, במכשירי LG כולל סדרת nexus 5 'נזק לקוח' עומדים על כ-23% וכל השאר תקלות בלאי ויצרן, זה מטורף!

הבעיה שאנחנו מתמידים באופן שכיח, כל כך תמוהה ועיקש להאשים את רבי, רבו, רביני, ורבובול במקום לקחת אחריות ולהשלים "יצאתי טמבל שלא רכשתי כיסוי מגן איכותי!".

וכמובן יש את משתמשי האייפון שלא מפסיקים לקלל את אפל… למה? בגלל שהפלתם את האייפון והתחילו בעיות שמע? או בגלל ששכחתם את האפל ID שלכם, וכשרציתם לאפס את הססמה הבנתם שחשבון הדוא"ל שמוזן באייפון בכלל לא קיים… אם הייתם טורחים לקרוא את הוראות היצרן לפני שחשבתם רק על לעשות סלפי הכל היה עובר בשלום.

התלונה הנפוצה של כבל האייפון שמתבלה מהר – אצלנו במעבדה 5 עמדות טכנאים עם 5 כבלים אותם הכבלים המקוריים לאייפון כבר 6 שנים עדיין עובדים מצוין, נכון כבל עולה 120 ש"ח, בגלקסי כבל עולה 30 שח ואם לא שומרים על שניהם הם יחדלו לפעול במהירות.

שמעתי לקוחות מספרים דברים הזויים "אבל הטלפון נפל לי רק מגובה כזה", "הוא היה רק 10 דקות במים" אם הטלוויזיה שלכם הייתה נופלת על הדשא לא היה קורה לה כלום?!?!.

ראיתי גם לקוח שקפץ לים עם האייפון בכיס "האייפון בן שבוע, הוא כמעט ולא נרטב הייתי במים רק שעה" אתם ואתם בלבד אחראים על רכושכם ועל שכיחות התקלות ולמרות זאת במכשירי הגלקסי והאייפון קיימות תקלות שכיחות של היצרן והאחוז שלהם קטן מאד.

תקלות נפוצות באייפון מתרחשות ללא יכולת לחזות אותן אך תמיד נוכל לשמור ולהטיב אתו ודבר זה יעזור לכם לשמור עליו לאורך זמן לחסוך הוצאות מיותרות אחרת תמצאו את עצמכם מבלים מתקנים את האייפון יותר מהרגיל.

בכתבה הזו נעזור לכם להבין את כל התקלות/בעיות(גם אצלכם) הנפוצות והמוכרות באייפונים, מדוע הן מתרחשות וכיצד להתמודד עמן.

*רלוונטי לכל דגמי האייפונים.

להלן התקלות הנפוצות ביותר במכשירי אייפון

התקלה: אייפון איטי בקושי זז

עם הזמן מכשירי האייפון מתיישנים הופכים לאיטיים, וכל המדריכים שבעולם לא יעזרו לכם להפוך את האייפון למהיר כמו ביום שרכשתם אותו אבל יש דבר אחד שכן יחזיר אותו לחיים.

הסיבה ברורה אפל מאיטים את המעבד באייפון בכוונה ולא מפני שהם רוצים שתרכשו טלפון חדש, רוצים לדעת מדוע האייפון נהיה איטי לחצו על הקישור.

פתרון אפשרי לתקלה:

יש לערוך בדיקה במעבדה אולם ברוב הפעמים מדובר בבעיה בסוללה, ניתן גם לבדוק בעצמכם תקלות ואורך חיים של סוללת האייפון.

מי אשם בתקלה? לא את/ה


התקלה: אייפון לא נטען לסירוגין, צריך לשחק עם השקע, נטען לאט

לכלוך בשקע הטעינה:

זו תקלה מאד נפוצה באייפון ונגרמת מפני שלא שמרת על ניקיון המכשיר, לכלוך, חול, ידיים שומניות, וסיבי בד מהכיס חודרים לשקע אט אט.

פתרון אפשרי לתקלה:

רצוי מאד לנקות את השקע בעדינות, עדיף לגשת למעבדה שתבצע את הניקוי אחרת אתם עלולים לגרום לנזק רציני(לא אמורים לגבות מכם כסף).

כנסו לסרטון כאן ותראו כיצד לנקות את השקע בבטחה.

מי אשםבתקלה? את/ה

בעשר שנות תיקונים ועשרות אלפי מכשירים שנפלו לידי, מאז אייפון 6 החלפתי אולי 20 שקע טעינה, רובם נזק לקוח.

 

לחות:

"אני שומע באייפון מוזיקה בזמן המקלחת" גורם מספר 1 לתקלות בטעינה ובלוח האם, נתקלנו גם בשומרי כושר הנוהגים לרוץ עם הטלפון חשוף ביד, הריח בתוך המכשיר שלהם לא היה בדיוק של מטהר אויר והקורוזיה הפכה לחלודה בגלל מליחות הזיעה והברגים היו שחוקים מדי בכדי לפתוח אותם ולטפל במכשיר.

פתרון אפשרי לתקלה:

לגשת למעבדה לאייפון, להתפלל ולהדליק נר נשמה לאלוהיי הסמארטפונים.

מי אשם בתקלה? את/ה

 

מטען לא מקורי:

"למה לקנות מטען במאה שקל, מה אני פרייר של אפל? למה שידפקו אותי? אה אני יודע מה לעשות!" באופן אירוני כנראה שכן, אם היית קורא/ת את הוראות היצרן היית מגלה ששימוש במטען לא מקורי עלול להסב נזק בלתי הפיך למכשיר.

פתרון אפשרי לתקלה:

לגשת למעבדה ולומר שבגלל שהתקמצנתם על מטען מקורי עכשיו תצטרכו לשלם פי 8 על רכיב טעינה.

מה אני אשם? לאאא זה המטען אשם(וגם אפל)


התקלה: בעיות בסוללה, סוללה מתרוקנת מהר

האייפון כבה:

כשיש סוללה ב 20% או 50% הטלפון כבה מעצמו ונדלק רק במטען.

פתרון אפשרי לתקלה:

מדובר בסוללה שסיימה את חייה היפים, גשו למעבדה להחליף סוללה בדקו שהסוללה מקורית ולהתראות

מי אשם? אף אחד מדובר בבלאי

במידה והמכשיר חדש פחות משנה:

חברים לא יתכן שרכשתם מכשיר חדש וכבר תגיעו למעבדה להחליף את הסוללה, עשר שנים במקצוע עוד לא נתקלתי במכשיר חדש שנזקק להחלפת סוללה.

פתרון אפשרי לתקלה:

להוריד הילוך בפייסבוק, לנתק את שירותי המיקום לאפליקציות פחות שימושיות, להפסיק להיכנס לוואטסאפ ולבדוק מי ראה את ההודעות שלכם!

אייפון עם ותק של למעלה משנתיים:

אם כעבור שנה וחצי שנתיים הרגשתם לפתע שהסוללה מתרוקנת במהירות, נסו לחשוב האם רכשתם מטען חדש אולי הוא לא מקורי? אולי הורדת אפליקציה חדשה המשתמשת בשרותי המיקום באופן קבוע? גם זו יכולה להיות סיבה להתרוקנות מהירה.

פתרון אפשרי לתקלה:

מבמידה והאופן שבו אתם משתמשים באייפון לא השתנה למשל רכשתם כבל חדש ואתם לא בטוחים שהוא מקורי צריך להחליפו ולנסות שוב.

במידה ואין שיפור כדאי להגיע ולבדוק את הסוללה לאייפון שלכם.


התקלה: האייפון לא נדלק לא מגיב לכלום, נדלק אבל תקוע על מסך

לתקלה זו עלולים להיות המון סיבות, מהקלות לקשות באג(אתחול האייפון), סוללה, שקע, צג, תקלה בלוח האם, כשתקלות מורכבות אלו מתחלקות לתקלות שניתן לטפל בהן וכאלו שלא ניתן כמו מעבד או רכיב זיכרון.

פתרון אפשרי לתקלה:

ראשית נסו לאתחל את הטלפון בעזרת ההוראות כאן, במידה וזה לא עזר יש לגשת למעבדה.

דגמים עד אייפון 6S – לחיצה רציפה על כפתור ההדלקה וכפתור הבית יחדיו למשך 30 שניות עד הופעת התפוח.

דגמים אייפון 7 – לחציה רציפה על מקש ההדלקה יחד עם מקש הווליום התחתון למשך 10 שניות עד הופעת התפוח.

דגמים אייפון 8 ו אייפון x – לחיצה מהירה(בודדת) על מקש הווליום העליון, לחיצה מהירה(בודדת) על מקש הוולים התחתון, לחץ רצופה על כפתור ההדלקה/כיבוי עד שרואים את הלוגו של אפל.

מה אני אשם? יכול להיות

נופל באופן שכיח? כנראה שאתם גרמת לנזק.


התקלה: שגיאה באייטונס

שגיאה 1-, 9-, 1 לא ניתן לתקן! תקלה במעבד רכיב זיכרון או מודם פשוט לא כלכלי, נתקלתי בטכנאי שעושים דברים כאלה זה מטורף לא כלכלי והסיכוי שהתקלה תחזור גבוהה והמכשיר לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

פתרון אפשרי לתקלה:

גשו לרכוש טלפון חדש תעשו לעצמכם טובה גדולה שלא זרקתם כסף על תיקון.

מה אני אשם? אם הפלתם אותו ואין כיסוי מעולה שסופג את המכות אז כן


התקלה: אין קליטה לא מזהה כרטיס סים

תקלה זו אופיינית לדגמים מסוימים כמו אייפון 6, אולם ידוע שלעתים זעזוע קל יכול לגרום לסים לזוז ממקומו או שהתקלה חמורה יותר.

פתרון אפשרי לתקלה:

הוציאו את הסים כבו את הטלפון הכניסו את הסים והדליקו בחזרה, במידה ולא עזר נסו להכניס את הסים במכשיר אחר ולראות אם יש קליטה באייפון.

אם במכשיר אחר הקליטה עובדת, התקלה במכשיר עצמו ונעוצה ברכיב המודם באייפון כנראה.

מי אשם? כנראה שאת/ה


התקלה באייפון: שכחתם את קוד הגישה

אל תתחכמו ותנסו להקיש יותר מדי פעמים את הקוד, אחרת תנעלו את הטלפון לגמרי.

פתרון אפשרי לתקלה:

חברו את הטלפון למחשב כשהאייטונס פתוח, כנסו למצב DFU (פשוט חפשו בגוגל לפני הדגם שלכם) ולאחר מכן לחצו על שחזר או עדכן, פעולה זו תמחק את כל המידע.

לא ניתן למשוך את המידע ללא ידעת הקוד.

מה אני אשם? מיותר לענות


התקלה בקושי שומעים בשיחה, בהצמדה לאוזן או ברמקול או שלא שומעים אתכם

שומעים אתכם חלש מאד בשיחה, אתם בקושי שומעים באוזן, אין שמע חזק ברמקול, שמע צורם:

פתרון אפשרי לתקלה:

מדובר בלכלוך, אפשר לנסות לנקום בעצמך, על חרכיי השמע יש רשת הגנה שתוספת לכלוך מברשת שינים ישנה ומעט אלכוהול יעודי וניקוי מקומי עדין במעט מאד אלכוהול

אם הניקוי לא עזר פנו למעבדה שתנקה אותו ואל תנקו אם WD-40 זה טלפון לא משאית לגירוז אתם תהרסו את המסך או את הטלפון כולו.

 

אין שמע בכלל:

לא שומעים אותכם בכלל? אין שמע בספיקר? או כל מצב שבו אין שמע בכל אחד מערוצי השמע…

פתרון אפשרי לתקלה:

כנסו להגדרות > כללי > אפס את כל ההגדרות, המתינו שהטלפון נדלק ובדקו, אם הכל הסתדר מדובר בבאג אם לא יש לכם תקלה באייפון.

 

רעשים מוזרים בעת שיחה או מוזיקה:

צריך לדעת להבדיל, יש רעשים של רמקול שלא תקין מעין צרימה באוזן שמצריכה את החלפת הרמקול ויש תקלה נוספת של רעשים המאופיינת ברעשים מאד מוזרים של מעין רחשים אלקטרוניים ונגרמים בעיקר כתוצאה מזעזוע.

פתרון אפשרי לתקלה:

 יש צורך לגשת למעבדה להחליף את רכיב השמע כנראה, התיקון מורכב מאד אל תתנו לכל אחד לטפל בו.

אני אשם? רוב הסיכויים שכן


התקלה: המקלדת לא נפתחת, המסך לא מגיב, אנשי הקשר לא נפתחים לפתע אין שמע בכלל בשום אלמנט.

הכל זה מלמעלה! שמעתם על באגים? כן באג(סביר להניח שזו התקלה) – תקלה המתרחשת עקב התנגשות בקוד התכנה של המכשיר שלכם.

פתרון אפשרי לתקלה:

בכל מכשיר של אפל קיימת שיטה לאפס את המכשיר נקרא באנגלית RTBOOT לחצו על כפתור ההדלקה ועל כפתור הבית ברציפות עד שיופיע התפוח (עובד גם עם אייפדים) בדגמי 7 ומעלה יש ללחוץ כפתור נעילה וכפתור ווליום תחתון.

איפוס מסיבי יותר ניתן לבצע בהגדרות > כללי > איפוס > אפס את כל ההגדרות (לא, לא, כלום לא ימחק לכם רק הגדרות בסיסיות כמו השעון תמונת הרקע וכו לא משהו שאי אפשר להחזיר בלחיצת כפתור)

מה אני אשם? כן, סתם לא

*במידה והאיפוס לא עזר יש לכם בעיית חומרה ושום איפוס לא יעזור לכן גשו למעבדה אמינה, בדקו וותק ואמינות זה חשוב מאד שלא יעבדו עליכם.


התקלה: אפליקציות לא נפתחות

מפני שאתם טכנופובים חוששים ללמוד כיצד לבצע עדכון תוכנה ודוחים מפחד שימחק לכם המידע, ואם הטלפון ייגנב המידע לא יעלם? לפחות תבצעו גיבוי!

כל מה שצריך מאד פשוט ומורכב מחצי שעה בדיוק ולחיצה על 3 כפתורים.

פתרון אפשרי לתקלה:

חברו את האייפון למחשב פתחו את האייטונס(לחיצה 1), לחצו על "גיבוי"(לחיצה 2) ובסיום הגיבוי לחצו על "עדכון תוכנה" (לחיצה 3) תנו לאייטונס לסיים והופ תוכלו שוב להיכנס לפייסבוק ולעשות לייקים לכל דבר שזז.

*עדיין מפחדים לעדכן את התכנה? גשו למעבדה ותשלמו עבור העדכון, או שתעזרו בסרטון הבא לעדכן את הגרסה באייפון.

 

 


התקלה: שכחתי את האפל איי די, לא ניתן להוריד אפליקציות

בעיה נפוצה באייפונים ויש כל כך הרבה סיבות שהיא מתרחשת שהפסקתי לספור אבל העיקרית שבהן חוסר מודעות או עצלנות.

אנשים נוטים להשתמש בחשבונות של אנשים אחרים בכדי להוריד אפליקציה וכו' אבל לא יקדישו רגע של מחשבה מדוע נדרשת ססמה ולטובת מה היא נועדה.

אפל שומרים על לקוחותיהם והאפל אי די נועד להגן עליכם, כשאתם משתמשים בו בצורה שגויה והטלפון ננעל זו בעיה שלכם אבל אם אפשר לקלל ולהשמיץ את אפל זה יותר פשוט מאשר להתמודד עם האמת, תבדקו היטב מה אתם רוכשים ומה המוצר דורש מכם לתפעולו התקין.

פתרון אפשרי לתקלה:

שחזור בלבד ע"י המייל שבו נרשמתם באייקלאוד, אם אין ברשותכם גישה לחשבון הדוא"ל תגידו ביי ביי לאייפון.

כנסו לאתר של אפל כאן עקבו אחר ההוראות ושחזרו את הססמה.

הכניסו את האימייל שלכם (אותו האימייל שפתחתם איתו את חשבון האייקלאוד שלכם לא חשבון אחר!) לחצו NEXT ובקשו איפוס דרך האימייל, לאחר מכן בדקו את תיבת האימייל שלכם, מה? אין לכם את הססמה של האימייל שלכם?? נסו לשחזר אותה ואם לא הצלחתם אכלתם אותה!

האפשרות האחרונה… תמיד תוכלו להשתמש באייפון כמשקולת נייר למתכונים של אמא ולאלו המתקשרים למעבדה אל תבזבזו את הזמן שלכם לשמוע פנטזיות שפשוט לא יתרחשו.

האייפון הוא המכשיר הסלולרי המאובטח ביותר בעולם, לפרוץ לאייפון זה כמו להיכנס למשרדי המוסד בלי שיראו אותכם.

יש לכם את האימייל? מצוין כנסו אליו פתחו את הדוא"ל ששלחו לכם מאפל יש שם קישור לחצו עליו ובחלון הבא בחרו ססמה חדשה, לאחר האיפוס של הססמה הזינו את אותה הססמה באייפון, פשוט לא?

 


חברים יקרים!

צמצמו את האפשרות לתקלה נפוצה באייפון תשקיעו במיגון ראוי אל תתקמצנו על מאה שקל זה עושה את כל ההבדל וחוסך לכם הרבה כסף ולא משנה אם התקלה שכיחה נפוצה או תמוהה הגנה מרבית מגן מסך וכיסוי איכותי מחברה טובה מקטינים את האפשרות בצורה קיצונית להתרחשות תקלות באייפון שלכם!

כאן תמצאו פתרון לתקלות שכיחות/נפוצות באייפון שדורשות פניה למעבדה

אבחון התקלה באייפון לפי החלק

תקלה בכפתורים - כפתורי הווליום במכשיר אינם מגיבים, סימן ווליום "תקוע", כפתור הרטט תקוע או שאינו מגיב, כפתור נעילה תקוע.

תקלה בשמע(שקע טעינה) - לא שומעים אתכם בצד השני בעת שיחה רגילה, אין שמע ברמקול (מתחבר אל שקע הטעינה), כפתור הבית אינו תקין (מתחבר אל שקע הטעינה).

תקלה בתצוגה - טאץ' לא מגיב, אפליקציות לא נפתחות, זכוכית סדוקה, תצוגה מרצדת, הופעת פסים בתצוגה, תצוגה כהה ללא בהירות.

תקלה ברכיב(לוח אם) שמע - כאשר אין שמע בכל המכשיר בצד השני של השיחה, גם במצב רמקול וגם תוך כדי שיחה או שיש רעשים מוזרים כאילו מדברים אתכם חייזרים.

תקלה ברמקול - אין שמע ברמקול, רמקול צורם (צרוד).

תקלה בכפתור הבית - אינו מגיב, מגיב לסירוגין או תקוע.

בעיה בחיישן - חיישן קרבה לא תקין, כפתור כיבוי אינו מגיב או תקוע, בעת שיחה ברמקול אין שמע בצד השני. 

מתי יש בעיה בסוללה - אייפון נדלק רק בעזרת מטען, המכשיר נכבה, סוללה נגמרת מהר, המכשיר לא נטען, המכשיר לא נדלק, אחוזים משתנים.

בעיה אנטנת וויפי - קליטה ירודה באינטרנט האלחוטי (wifi).

תקלה בקליטה - אין קליטה לרוב מצביע על בעיה בלוח האם.

 

תיאור התקלות לעיל אינו מחייב החלפת חלקים במכשיר.

השימוש הפתרונות בעמוד זה עבור תקלות נפוצות באייפון על אחריותכם בלבד, אם תרצו לקבל ייעוץ מקצועי ניתן להתקשר 09-9669399