רוצים לדעת מה עלול לקרות לאייפון וכיצד לטפל בו? קבלו את התקלות הנפוצות באייפון

 

הוויכוח העתיק מאז שנולדו להם מכשירי הדגל של חברת אפל וסמסונג שבר שיאים… אבל בואו נניח אותם בצד ונבדוק את הנושא מתוך תוכם של הענקיות האלה.

בהתייחס לכל טלפון באשר הוא ניווכח שבכל מכשיר סלולרי מתרחשות תקלות נפוצות המתחלקות לשתיים בלאי וגרימת נזק.

נתקלנו גם בתקלות בלאי סדרתיות עם סטטיסטיקה של 100% בשכיחות התקלה, LG g4 תקלת המעבד הנפוצה גורמת לחימום יתר שמוביל לנתק במעבד והשבתת המכשיר.

ואם תקלות של בלאי הם עניין של זמן בסופו של דבר תצטרכו לפנות למעבדה שתוכל לתת לכם מענה, אולם לא תמיד זה כלכלי ותלוי בגיל המכשיר, שם המותג ובעיקר ערכו הכספי.

טלפון סלולרי עובר כברת דרך מהרגע שנפתח מאריזתו נמשיך בשימוש שכיח ואינטנסיבי, לעתים נפיל אותו, ניתן לו לשתות מעט מי גשם והתקלות יחגגו, אבל אל תשכחו! מי שגרם לתקלות הוא זה שאשם… 😛  

 

עובדה!

סמסונג – אורך חיים בשוק בממוצע מעל שנתיים

אייפון – אורך חיים בממוצע מעל חמש שנים

תבדקו משפחה וחברים איזה דגם ברשותם מתי נרכש ומתי קנו חדש

 

לפני הכל, נקודה למחשבה !

תמיד אומרים "אבל אייפון מפסיק להתעדכן וכבר אי אפשר לעבוד איתו" נכון, אבל זה קורה רק אחרי 7 שנים כאפל מפסיקים לעדכן גרסאות לדגם.

במכשירי סמסונג אותו הדבר מתרחש בדיוק, לדוגמה גלקסי 2 הוואטסאפ לא עובד יותר, הסיבה לא ניתן לעדכן גרסה למכשיר, מדוע אתם לא שומעים על זה כמו שאומרים על אייפונים? בגלל שמכשירי סמסונג אינם מחזיקים מעמד את אותה התקופה כמו מכשירי אפל.

 

רקע ועוד קצת על התקלות הנפוצות אצלכם באייפון

 

בתור טכנאי מעבדה עם 10 שנות ניסיון אני מחויב להיות אובייקטיבי למרות שאני משתמש א****ן(זה אומר הכל חחח) עובדתית בסטטיסטיקת מערכת התיקונים שלנו אנו רואים שמעל ל-87% מהתקלות שמתרחשות בעת שימוש במכשיר האייפון נעוצות במשתמש, נזק שכיח שאתם גרמתם.

לעומת זאת במכשירי סמסונג סדרת גלקסי(לא כולל נוט) מתוך כל התקלות, גרימת 'נזק לקוח' עומד על קצת פחות מ-60%, במכשירי LG כולל סדרת nexus 5 'נזק לקוח' עומד על רק על כ-23% וכל השאר תקלות בלאי ויצרן, זה מטורף!

הבעיה שאנחנו מתמידים באופן שכיח, כל כך תמוהה ועיקש להאשים את רבי, רבו, רביני, ורבובול במקום לקחת אחריות ולהשלים "יצאתי טמבל שלא רכשתי כיסוי מגן איכותי!".

וכמובן יש את משתמשי האייפון שלא מפסיקים לקלל את אפל… למה? בגלל שהפלתם את האייפון והתחילו בעיות שמע? או בגלל ששכחתם את האפל ID שלכם, וכשרציתם לאפס את הססמה הבנתם שחשבון הדוא"ל שמוזן באייפון בכלל לא קיים… אם הייתם טורחים לקרוא את הוראות היצרן לפני שחשבתם רק על לעשות סלפי הכל היה עובר בשלום.

התלונה השכיחה של כבל האייפון שמתבלה מהר – אצלנו במעבדה 5 עמדות טכנאים עם 5 כבלים אותם הכבלים כבר 6 שנים עדיין עובדים מצוין, נכון כבל עולה 120 ש"ח, בגלקסי כבל עולה 30 שח ואם לא שומרים על שניהם הם יחדלו לפעול במהירות.

שמעתי לקוחות מספרים דברים הזויים "אבל הטלפון נפל לי רק מגובה כזה", "הוא היה רק 10 דקות במים" אם הטלוויזיה שלכם הייתה נופלת על הדשא לא היה קורה לה כלום?!?!.

ראיתי גם לקוח שקפץ לים עם האייפון בכיס "האייפון בן שבוע, הוא כמעט ולא נרטב הייתי במים רק שעה" אתם ואתם בלבד אחראים על רכושכם ועל שכיחות התקלות ולמרות זאת במכשירי הגלקסי והאייפון קיימות תקלות שכיחות של היצרן והאחוז שלהם קטן מאד.

תקלות קורות בלי שנוכל לחזות אותן אך תמיד נוכל לשמור ולהטיב עם האייפון ודבר זה יעזור לכם לשמור עליו לאורך זמן לחסוך הוצאות מיותרות אחרת תמצאו את עצמכם מבלים מתקנים את האייפון יותר מהרגיל.

בכתבה הזו נעזור לכם להבין חלק מהתקלות/בעיות(גם שלכם) נפוצות ומוכרות, מדוע הן מתרחשות וכיצד להתמודד עמן.

*רלוונטי לכל דגמי האייפונים.

 

כאן תמצאו תיקונים לתקלות שכיחות באייפון

 

 

להלן התקלות הנפוצות ביותר במכשירי אייפון

 

התקלה: אייפון לא נטען

לכלוך בשקע הטעינה - לא שמרת על ניקיון המכשיר, חול ים, ידיים שומניות, וסיבי בד מהכיס חודרים לשקע אט אט.

הפתרון: ניקוי השקע בעדינות, רצוי לגשת למעבדה שתבצע את הניקוי אחרת אתם עלולים לגרום לנזק רציני.

מה אני אשם? כן

בעשר שנות תיקונים ועשרות אלפי מכשירים שנפלו לידי מאז אייפון 6 החלפתי אולי 20 שקע טעינה, רובם נזק לקוח.

 

לחות - "אני שומע באייפון מוזיקה בזמן המקלחת" גורם מספר 1 לתקלות בטעינה ובלוח האם, נתקלנו גם בשומרי כושר הנוהגים לרוץ עם הטלפון חשוף ביד, הריח בתוך המכשיר שלהם לא היה בדיוק של מטהר אויר והקורוזיה הפכה לחלודה בגלל המליחות והברגים היו שחוקים מדי בכדי לפתוח אותם ולטפל במכשיר.

הפתרון: לגשת למעבדה לאייפון, להתפלל ולהדליק נר נשמה לאלוהי הסמארטפונים.

מה אני אשם? לא אני

 

מטען לא מקורי - "למה לקנות מטען במאה שקל, מה אני פרייר של אפל? למה שידפקו אותי? אה אני יודע מה לעשות!" באופן אירוני כנראה שכן, אם היית קורא/ת את הוראות היצרן היית מגלה ששימוש במטען לא מקורי עלול להסב נזק בלתי הפיך למכשיר.

הפתרון: לגשת למעבדה ולומר שבגלל שהתקמצנתם על מטען מקורי עכשיו תצטרכו לשלם פי 3 על רכיב טעינה.

מה אני אשם? לאאא זה המטען אשם

 

 

התקלה: סוללה מתרוקנת מהר

האייפון כבה - כשיש סוללה ב 20% או 50% הטלפון כבה מעצמו ונדלק רק במטען.

הפתרון: מדובר בסוללה שסיימה את חייה היפים, גשו למעבדה להחליף סוללה בדקו שהסוללה מקורית ולהתראות

מה אני אשם? אף אחד מדובר בבלאי

 

מכשיר חדש

חברים לא יתכן שרכשתם מכשיר חדש בן חודש וכבר תגיעו למעבדה לתיקון אייפון להחליף את הסוללה, שמונה שנים במקצוע עוד לא נתקלתי במכשיר חדש שנזקק להחלפת סוללה.

הפתרון: להוריד הילוך בפייסבוק, להפסיק להיכנס לווטסאפ ולבדוק מי ראה את ההודעות שלכם!

 

אייפון עם ותק של למעלה משנתיים

אם כעבור שנתיים הרגשתם לפתע שהסוללה מתרוקנת במהירות, נסו לשחזר אם רכשתם מטען חדש אולי הוא לא מקורי? אולי הורדת אפליקציה חדשה המשתמשת בשרותי המיקום באופן קבוע? גם זו יכולה להיות סיבה להתרוקנות מהירה.

הפתרון: מחיקה של אפליקציות, סגירה של יישומים וביטול סנכרון אוטומטי של האימייל אם לא עזר רק אז גשו למעבדה לתיקון אייפון.

רוצה לדעת כמה זמן מחזיקה סוללה של אייפון כנס לכאן

 

 

התקלה האייפון לא נדלק

לא נדלק - לתקלה זו עלולים להיות המון סיבות, מהקלות לקשות סוללה, שקע, צג, תקלה בלוח האם, כשתקלות מורכבות מתחלקות לתקלות שניתן לטפל בהן וכאלו שלא ניתן כמו מעבד או רכיב זיכרון.

הפתרון: לגשת למעבדה ולקוות לטוב.

מה אני אשם? יכול להיות

נופל באופן שכיח? כנראה שאתם גרמת לנזק.

 

שגיאה באייטונס - שגיאה 1-, 9-, 1 לא ניתן לתקן! תקלה במעבד רכיב זיכרון או מודם פשוט לא כלכלי, נתקלתי בטכנאי שעושים דברים כאלה זה מטורף לא כלכלי והסיכוי שהמכשיר יחזיק מעמד נמוך מאד.

הפתרון - טלפון חדש

מה אני אשם? אם הפלתם אותו הרבה אז כן

 

 

התקלה בקושי שומעים, מאד חלש

שמע חלש - "שומעים אותכם חלש בשיחה? אתם בקושי שומעים באוזן?  

הפתרון: מדובר בלכלוך, פנו למעבדה שתנקה אותו ואל תנקו אם WD-40 זה טלפון לא משאית לגירוז אתם תהרסו את המסך או את הטלפון כולו.

אין שמע בכלל - לא שומעים אותכם בכלל? אין שמע בספיקר? או כל מצב שבו אין שמע בכל אחד מערוצי השמע...

הפתרון: כנסו להגדרות > כלל> אפס את ההגדרות, המתינו שהטלפון נדלק ובדקו, אם הכל הסתדר מדובר בבאג אם לא יש לכם תקלה שנגרמה או בגלל יצור לקוי או באשמתכם.

מה אני אשם? רוב הסיכויים שכן

 

 

התקלה: המקלדת לא נפתחת, המסך לא מגיב, לפתע אין שמע בכלל בשום אלמנט.

הכל זה מלמעלה! שמעתם על באגים? כן באג(סביר להניח שזו התקלה) - תקלה המתרחשת עקב התנגשות בקוד התכנה של המכשיר שלכם.

הפתרון: בכל מכשיר של אפל קיימת שיטה לאפס את המכשיר נקרא באנגלית RTBOOT לחצו על כפתור ההדלקה ועל כפתור הבית ברציפות עד שיופיע התפוח (עובד גם עם אייפדים) בדגמי 7 ומעלה יש ללחות כפתור נעילה וכפתור ווליום תחתון.

איפוס מסיבי יותר ניתן לבצע בהגדרות > כללי > איפוס > אפס את כל ההגדרות (לא, לא, כלום לא ימחק לכם רק הגדרות בסיסיות כמו השעון תמונת הרקע וכו לא משהו שאי אפשר להחזיר בלחיצת כפתור)

מה אני אשם? כן, סתם לא

*במידה והאיפוס לא עזר יש לכם בעיית חומרה ושום איפוס לא יעזור לכן גשו למעבדה אמינה, בדקו וותק ואמינות זה חשוב מאד להצלחת התיקון.

 

 

התקלה: אפליקציות לא נפתחות

כי אתם טכנופובים חוששים ללמוד כיצד לבצע עדכון תוכנה ודוחים מפחד שימחק לכם המידע, ואם הטלפון ייגנב המידע לא יעלם? לפחות תבצעו גיבוי!

כל מה שצריך מאד פשוט ומורכב מחצי שעה בדיוק ולחיצה על 3 כפתורים.

הפתרון: חברו את האייפון למחשב פתחו את האייטונס(לחיצה 1)  ולחצו על "גיבוי"(לחיצה 2) ובסיום הגיבוי לחצו על "עדכון תוכנה" (לחיצה 3) תנו לאייטונס לסיים והופ תוכלו שוב להיכנס לפייסבוק ולעשות לייקים לכל דבר שזז.

*עדיין מפחדים לעדכן את התכנה? גשו למעבדה ותשלמו עבור העדכון.

 

 

 

התקלה: שכחתי את האפל איי די

יש כל כך הרבה סיבות שהפסקתי לספור אבל העיקרית שבהן עצלנות, אנשים נוטים להשתמש בחשבונות של אנשים אחרים בכדי להוריד אפליקציה וכו' אבל לא יקדישו רגע מדוע נדרשת סיסמה ולטובת מה היא נועדה.

אפל שומרים על לקוחותיהם והאפל אי די נועד להגן עליכם, כשאתם משתמשים בו בצורה שגויה והטלפון ננעל זו בעיה שלכם אבל אם אפשר לקלל ולהשמיץ את אפל זה יותר פשוט מאשר להתמודד עם האמת, תבדקו היטב מה אתם רוכשים ומה המוצר דורש מכם לתפעולו התקין.

הפתרון: שחזור בלבד ע"י המייל שבו נרשמתם באייקלאוד, אם אין ברשותכם גישה לחשבון הדוא"ל תגידו ביי ביי לאייפון.

כנסו לאתר של אפל כאן עקבו אחר ההוראות ושחזרו את הססמה  

הכניסו את האימייל שלכם (אותו האימייל שפתחתם איתו את חשבון האייקלאוד שלכם) לחצו NEXT ובקשו איפוס דרך האימייל, לאחר מכן בדקו את תיבת האימייל שלכם, מה? אין לכם את הסיסמה של האימייל שלכם?? אכלתם אותה!

אבל תמיד תוכלו להשתמש באייפון כמשקולת נייר למתכונים של אמא ולאלו המתקשרים למעבדה אל תבזבזו את הזמן שלכם לשמוע פנטזיות שפשוט לא יתרחשו.

האייפון הוא המכשיר הסלולרי המאובטח ביותר בעולם, לפרוץ לאייפון זה כמו להיכנס למשרדי המוסד בלי שיראו אותכם.

יש לכם את האימייל? מצוין כנסו אליו פתחו את הדוא"ל ששלחו לכם מאפל יש שם קישור לחצו עליו ובחלון הבא בחרו ססמה חדשה, לאחר האיפוס של הססמה הזינו את אותה הססמה באייפון, פשוט לא?

 

 

חברים יקרים!

תשקיעו במיגון ראוי אל תתקמצנו על מאה שקל זה עושה את כל ההבדל וחוסך לכם הרבה כסף ולא משנה אם התקלה שכיחה נפוצה או תמוהה הגנה מרבית מגן מסך וכיסוי איכותי מחברה טובה מקטינים את האפשרות בצורה קיצונית להתרחשות תקלות באייפון שלכם!

 

אבחון התקלה באייפון לפי החלק

תקלה בכפתורים - כפתורי הווליום במכשיר אינם מגיבים, סימן ווליום "תקוע", כפתור הרטט תקוע או שאינו מגיב, כפתור נעילה תקוע.

תקלה בשמע(שקע טעינה) - לא שומעים אתכם בצד השני בעת שיחה רגילה, אין שמע ברמקול (מתחבר אל שקע הטעינה), כפתור הבית אינו תקין (מתחבר אל שקע הטעינה).

תקלה בתצוגה - טאץ' לא מגיב, אפליקציות לא נפתחות, זכוכית סדוקה, תצוגה מרצדת, הופעת פסים בתצוגה, תצוגה כהה ללא בהירות.

תקלה ברכיב(לוח אם) שמע - כאשר אין שמע בכל המכשיר בצד השני של השיחה, גם במצב רמקול וגם תוך כדי שיחה או שיש רעשים מוזרים כאילו מדברים אתכם חייזרים.

תקלה ברמקול - אין שמע ברמקול, רמקול צורם (צרוד).

תקלה בכפתור הבית - אינו מגיב, מגיב לסירוגין או תקוע.

בעיה בחיישן - חיישן קרבה לא תקין, כפתור כיבוי אינו מגיב או תקוע, בעת שיחה ברמקול אין שמע בצד השני. 

מתי יש בעיה בסוללה - אייפון נדלק רק בעזרת מטען, המכשיר נכבה, סוללה נגמרת מהר, המכשיר לא נטען, המכשיר לא נדלק, אחוזים משתנים.

בעיה אנטנת וויפי - קליטה ירודה באינטרנט האלחוטי (wifi).

תקלה בקליטה - אין קליטה לרוב מצביע על בעיה בלוח האם.

 

תיאור התקלות לעיל אינו מחייב החלפת חלקים במכשיר.