כל ההבדלים בין מסך לא מקורי לאייפון למסך מקורי

אחת התפיסות המוטעות והנפוצות ביותר שאנו נתקלים בהן בעסקים בהקשר לתיקון אייפון ובכלל כלל סוגי הסמארטפונים היא המשמעות וההבנה של הגדרת מסכים לא מקוריים אל מול המסכים המקוריים.

הבלבול נובע בעיקר מהסיבה שכל חברה נוהגת לכנות את איכות המסכים בהגדרה שונה במקצת.

המאמר הזה נועד להבהיר עבורכם את ההבדלים בין המסכים המקוריים לאלו שאינם מקוריים או מחודשים. זיוף/חידוש וכל שאר המסכים שאינם מקוריים אינם מיוחסים אך ורק לאייפון למשל תיקון מסך huawei יכול להתבצע גם הוא ע"י מסך לא מקורי.

 

 

מילון מושגים

 

ראשית ע"מ שתבינו את הקשר בין חלקי המסך וכיצד מורכב הכנו מילון מושגים עבורכם.

lcd – מסך התצוגה שבו מוקרנים האלמנטים על המסך.

touch – מסך המגע(לא הזכוכית).

זכוכית – העדשה זכוכית המסך.

חידוש – מסך שלם שהורכב בעזרת חלקים לא מקוריים/מקוריים.

מקורי – חלקים שיוצרו במפעל המייצר את חלקי המכשיר כפי שנקנה מהיצרן.

מזויף – מסך LCD שאינו מקורי בשום צורה ולא יוצר ע"י אותם מפעלים המייצרים את המסך המקורי לאייפון. 

 

 

מדוע ישנם כל כך הרבה סוגי LCD ודירוג איכות?

 

הבדלי תרבותרוב מסכי ה LCD המיוצרים או משפוצים בשוק האסייתי בכמויות אדירות ומפעלים שונים מגדירים כפי רצונם את איכות המסכים. 

קיימים הבדלי שפה של מחסומים שקשה ליישר עמם קו ברור.

לדוגמא: הביטוי OEM מצביע על "יצרן ציוד מקורי" והצרכנים נוטים לומר "מקורי" או "אמיתי" אך אין זה מצביע שהמסך יוצר ע"י אפל עצמם.

 

שיווקהשיווק גורם לכך שביטוי מסוים משתנה בדקויות קטנות לצורך הקלה בשיווק מוצרים, כך שמושג רשמי נשמע טוב יותר ומסית את הפוקוס מאיכות החלקים ומצבו המקורי של החלק.

לדוגמא: מוצר שמופיע ב eBay "צג לבן מקורי עם דיגיטייזר ומסגרת לאייפון 4S" נשמע כמו מאה אחוז מקורי אך האמת היא שמדובר במסך מחודש, ה LCD מקורי וכל שאר החלקים מפירוקים, מחודשים או לא מקוריים כך שמדובר בחידוש מלא של המסך.

 

הפרת זכויות יוצריםחשבתם מה היה קורה לאפל אם לא הייתם יכולים לתקן את המסך? מסיבה די ברורה אפל לא מטילה סנקציות על גובי המכס במדינות השונות לאכוף את זיוף החלקים לטובתם מפני שלא בכל מדינה יש שרות תיקונים לחלקים מקוריים אל אף שקיימים מכשירים באותן מדינות אפל דואגת בעקיפין שתוכלו לתקן את האייפון שלכם במעבדה גם אם לא מדובר בחלקים מקוריים בכדי שתמשיכו להשתמש במכשירים שלהם

חלקי אפל לא מקוריים המופצים בעולם יוצרים בלבול אצל הצרכן הסופי במילות טכניות מפוארות שנועדו להסוות את האמת ולגרום לכם לתקן כמו למשל "אין דבר כזה מסך מקורי" כמובן שיש.

רק למפיצים מורשים לחלקי אפל מקוריים (ואין כאלה בארץ) מותר להצהיר על חלקים מקוריים כמו החברה הזו MACPROFESSIONALS שימו לב למחירים בדולרים המצוינים מטה לתיקון בחלקים מקוריים.

 

מושגים עיקרים במסכי האייפונים

 

הבאנו לפניכם מושגים המשמשים סוחרים למכירה של חלקי חילוף.

מקורי

OEM 1:1

רמת העתק

העתק גבוה

העתק גבוה ברמה

רמה

רמה +

רמה AAA

הרכבה מקורית

 

שימו לב כיצד לכל אחד יש מונח אחר למשל "הרכבה מקורית" יכולה להתברר גם כהרכבה של מסך LCD מקורי על מסך הזכוכית ואז רק חציו של המסך מקורי, או 1:1 OEM משווה את המסך שלהם למסך המקורי כשכתוב ליד OEM שזה הרי חלק מקורי.

אותה השיטה משמשת יותר לבלבול ומכירה מאשר לתת תשובה אמתית וכנה ללקוח.

תנאים כמו לעיל משמשים בעיקר להגדיר רכיב אחד גדול או את מסך LCD אך אינם מתייחסים אל כלל מכלול המסך וחלקיו.

 

שימוש במחיר בכדי לאמוד את טיב החלק

אתה מקבל מה שאתה משלם עבורו!

רוב ספקי החלקים ובמיוחד במסכים מיושרים כמעט לגמרי בתמחור החלקים, כך שאם אתם רואים מחיר נמוך משמעותי מאשר שאר הספקים דעו שאתם עומדים לוותר על אחד מהאלמנטים הבאים:

כמות חלקים מסוימים מהם מורכב המסך תחליפים.

איכות החלקים חודשו, מוחזרו ושופצו.

איכות העבודה של היצרן/מפעל.

משך תקופת האחריות וטיב השרות המקצועי שתקבלו.

אז אם אתם עומדים לרכוש את המסך מהספק הזול ביותר בגלל המחיר והתשובה לשאלתכם היתה "המסכים חדשים?" וענו לכן ב"כן" אז נכון שמסך ה LCD חדש אך האם הוא מקורי, מורכב או מחודש? ולכם זה לא משנה אז תתכוננו להקריב את הזמן שלכם כאבי ראש או חזרות לאותו הספק בגלל ליקויים שונים ומעצבנים ובכלל הבדלים ברזולוציה בהירות איכות צבע וביצוע המסך.

 

 

האם אתם יודעים מה צריך לשאול את המעבדה?

 

כמו שהבנתם ישנם פערים רבים בין המושגים לבין האמת ואנחנו בתור לקוחות רוצים לקבל את התמורה המלאה לכספנו ותשובות כנות.

חשוב לשאול כמה שאלות ידע משותפות שאינם מכילות כל מני מונחים לטיב איכות המסך, אם תשאלו ספק "המסך מקורי?" הוא יענה "מקורי" אבל מה בדיוק מקורי?  ה LCD הטאץ? מסגרת המסך החלקים הנלווים או שהוא בעצם מחודש כך שהמסך LCD מקורי והשאר לא? לכן כל השאלות על מונחים רק תבלבל אותכם יותר והמטרה היא לחסל פערים ולמצוא את טיב האיכות שאתם מבקשים עבור מכשירכם.

 

  1. LCD – האם מסך ה LCD מיוצר על ידי אותה החברה שהייתי מוצא על מותג חדש שרכשתי מחנות של אפל מורשה?
  2. LCD – אם כן לעיל, לשאול באופן ספציפי "האם מותג חלק זה LCD חדש או משופץ מחלקים ישנים שמוחזרו?"
  3. Digitizer – האם לוח המגע מיוצר על ידי אותה החברה שהייתי מוצא על מותג חדש שרכשתי מחנות של אפל מורשה?
  4. Digitizer – האם מסך המגע והזכוכית חדשים או משופצים מחלקים ישנים?

 

מה כוללת האחריות ולאיזו תקופה?

שאלו את אותן השאלות לגבי חלקי אחרים שברצונכם לתקן.

מרבית נציגי המכירות מאומנים על המגרש אך וודאו שאתם מקבלים תשובות ספציפיות בנוגע לשאלה ששאלתם.

גם לאחר שתקבלו תשובה של "כן" אל תחששו לשאול "אם אני קונה מכשיר חדש ומקורי מאפל זה יהיה אותו המסך שאתה מרכיב לי 100% אותו אחד זהים ללא הבדל?" גם נציג מכירות טוב וגדול ינהג בהגינות וסביר להניח שלא ישקר לכם אם תשאלו שאלות ספציפיות כאלה.

האמת היא: רוב הקונים חושבים שהם מקבלים מסך LCD חדש כאשר למעשה 95% מצגי LCD של מסכי LCD ההחלפה עבור iPhone 4, 4S, 5, וכו 'שופצו. מסכי LCD שאתם רוכשים משתנים באיכותו של תהליך השיפוץ.

טושיבה ושארפ הם יצרני המסכים היחידיים המספקים את מסכי ה LCD למכשירי האייפונים של אפל, חברת LG מייצרת מסכים תחליפים למוצרי אפל.

נכון להיום 06/07/2015 מסכים במחירים של 250-100 שקלים למכשירי האייפון אינם מקוריים חד משמעי כך שאם רכשתם תיקון מסך במחיר זה רכשתם מסך לא מקורי או מחודש, עלות מסכים מקוריים אינה עומדת על פחות מ 400 שקלים!

ניקח למשל את האייפון 6 ההבדלים בין המסך המקורי לאייפון 6 ללא מקורי ניתנים להבדל בקלות ונראים לעיין ללא בעיה לעומת אייפון 5 שמעט קשה יותר להבדיל בין מקורי למזויף.