חשיבותו של מטען מקורי לאייפון 5 ומדוע להתרחק ממטענים מזויפים

זה קורה לכולנו… אנחנו מחוץ לבית הסוללה עומדת להסתיים ואין היכן להטעין את האייפון 5! אתם נכנסים לחנות נוחות או קיוסק כמה נחמד רק 20 ש"ח מטען לאייפון?! רוכשים את המטען מטעינים ודווקא כשהכל נראה תקין והטלפון נטען אחרי מספר ימים מתחילות הבעיות, האייפון מתנהג בצורה מוזרה נטען מהר מתרוקן במהירות והאחוזים בטלפון לא עולים ודבר נוסף שלא עולה בדעתנו הוא שהמטען הזול הוא זה שגרם נזק לטלפון היקר שלנו ורק מעבדה מקצועית לאייפון תציל את האייפון שלנו.

רבים ממשתמשי הסמארטפונים אינם מודעים לכך שמטען שאינו מורשה ע"י חברת אפל או כזה שאינו מקורי עלול לפגוע קשות בתפקוד המכשיר, רכיביו, להשבית אותו לגמרי ואף לגרום להתלקחות הסוללה.

 

אייפון 4 שהתלקח בעת טעינה במטען שאינו מקורי

מטען מקורי לאייפון ולגלקסי

 

 ניתן לרכוש מטען וכבל מקוריים במחיר של 200 שקלים בלבד! ומטעני רכב מקוריים ומאושרים ע"י אפל

 

תקלות הנגרמות עקב מטען לא מקורי

 

גרימת נזק לסוללה – סוללה מתנפחת או מתעוותת – החלפת סוללה לאייפון 5

פריקה מהירה של הסוללה – ירידה דרסטית באחוזי הסוללה באייפון 5.

חימום יתר של הטלפון – בעת הטענה האייפון מתחמם מהרגיל ולעתים מופיעה במכשיר הודעת התחממות. 

התלקחות ספונטנית – בעקבות מעמס על הסוללה שנגרם ע"י מטען לא מקורי הסוללה עלולה להתלקח.

נזק לרכיבי לוח – רכיב טעינה לאייפון 5 U2 (בקר מתחים, פיוזים וכו').

 

בכל המקרים הנזק קשה וכרוך בתיקון הטלפון ובהוצאה כספית!

 

 

מה ההבדל בין מטען מקורי לאייפון 5 למטען לא מקורי?

 

בשונה מטלפונים ישנים הסמארטפונים מצוידים בטכנולוגיה מתקדמת ולטובת הפעלתם ותפקודם כראוי נדרשים מתחים וזרמים ברמת דיוק גבוהה, כל שינוי ולו הזעיר ביותר במתח שהמטען מספק לטלפון עלול לגרום נזק.

בכל שימוש במטען שאינו מקורי או כזה שאינו מורשה ע"י היצרן גם המטענים המקוריים למכשירי גלקסי לרוב אינם יציבים על אף כשבהתחלה נראה שהטלפון נטען והכל כשורה אך קפיצות של מתח ישירות לאורך זמן אל תוך הטלפון מעמיסות על הרכיבים והשבבים ובמוקדם או במאוחר שורפים אותם כליל, גם כבל הטעינה והסנכרון של האייפון לא פחות חשוב ושימוש בכבל לא מקורי עלול לגרום לנזק כשהתיקון בתקלות טעינה מסוג זה אינו פשוט כלל ונחשב בדרג ד' הלחמת רכיבים בלוח האם ומרבית המעבדות כלל אינן עוסקות בתיקונים מסוג זה ושולחות את הטלפון למעבדות שכן מסוגלות להתמודד עם תקלות שנגרמו כתוצאה ממטענים לא מקוריים. 

מחירי המטענים המקוריים או המורשים אינם זולים ואף יקרים במאות אחוזים ממטענים מזויפים.

אנו תמיד ממליצים להשקיע מעט יותר במטען מקורי ולקבל ערובה לכך שהטלפון יעבוד בצורה תקינה בלי לגרום לבעיות אלקטרוניות ולהוצאות כספיות נוספות.

 

 

מדוע מטען מקורי לאייפון יקר מאשר מטען חליפי?

 

 חברת אפל לא הכניסה שבב בכבל המטען של האייפון 5 המתריע "אביזר זה אינו מותאם לשימוש" בכדי שתרכשו אך ורק מטענים מקוריים אלה מהסיבה הברורה שחברת אפל מגנה אל משתמשיה ורוצה להבטיח שימוש נכון וקבלה של תמורה מלאה למוצר שרכשתם.

הסיבה שהוכנס שבב ההתראה המזהה מטענים וכבלים שאינם מקוריים נועד לשמור על מכשיר האייפון 5 שלכם, מטען מקורי ישמור על האייפון וימנע נזק בלתי הפיך או נזק כזה שעלול לעלות לכם ביוקר.

מחירו של מטען מקורי מאושר אפל עומד על 150 ש"ח לאייפון 5 והסיבה שהוא כל כך יקר היא שרכיבי האייפון רגישים מאד וצורכים זרם במידה מסוימת ומדויקת מאד אחרת עלול להיגרם נזק רב לרכיבי טעינה באייפון ומכאן הרעיון של אפל להתריע בעקבות הודעה שהכבל או המטען אינו מורשה וסביר שיגרום לנזק.

מחירו של מטען לא מקורי לאייפון 5 נע בין 25 ש"ח ל 80 ש"ח אך עמידותו נמוכה בהרבה ואינה מספקת את הזרם הנדרש למכשיר האייפון.

 

 

מטען רכב לאייפון 5

 

יצרניות הטלפונים החכמים אינן מייצרות מטענים לרכבים אך בדומה למטעני קיר גם במטענים לרכב היצרניות משתמשות בחברות מוכרות ועבורן הן מייצרות את המטענים לרכב.

הבעיה במטעני הרכב גדולה אף יותר משום שבעת התנעת הרכב המתח והזרם המגיעים מחיבור המצת אל המטען(לא מקורי) ישירות אל הטלפון ובעת קפיצות מתח אקראיות וגורמים לכך שבאופן מיידי רכיבים בתוך המכשיר נשרפים לדוגמה רכיב טעינה באייפון 5 או מנהל מתחים באייפון.

המטען המזויף אינו מאפשר הגנה ראויה בעת מקרים של עלית מתח ספונטנית ולכן נגרם נזק לטלפון כשמטען מקורי שומר על מתח אחיד ללא כל תלות ברכב או במקור החשמל.

 

 

המטענים שלנו לאייפון 5

 

בחנות המעבדה אנו מוכרים מטענים מקוריים או מורשים בלבד (חברות המייצרות את המטענים בפיקוח של יצרניות הטלפונים) של חברת בלקין, דקסים וגריפין.

כל המטענים מגיעים עם אחריות בין שנה לשנתיים ואינה כוללת נזק חיצוני קרע בכבל רטיבות או שבר.

 

 

חברות מורשות ליצור מטענים מקוריים לאייפון 5:

 

מטענים לרכב לאייפון ולגלקסי             מטען לאייפון מקורי לרכב ולבית