כבל מקורי לאייפון 5 ו 6 כבל לייטנינג – lightning usb

כבל לאייפון 5 ו 6 המכונה לייטנינג נוצר על חברת אפל בכדי להחליף את מחברו הקודם של מכשירי האייפון הנקרא 30 פינים.

כבל ה lightning המקורי והחדש משמש את מכשירי אפל הבאים: אייפון 5, אייפון 6, אייפד מיני ואייפד אייר.

בין תפקידי מחבר הלייטנינג הוא לקשר את האייפד או האייפון אל המחשב, צגים חיצוניים, מצלמות, מטענים לחיבור USB, מתאמי מיקרו USB, וציוד היקפי אחר.

הכבל החדש קומפקטי באופן משמעותי מקודמו וניתן להשתמש בו בשני הצדדים ולהפוך אותו להבדיל ממחבר מיקרו USB הסטנדרטי המשמש במרבית מכשירי הטלפונים החכמים.

 

110 שקלים לכבל מקורי

 

הטכנולוגיה ממנה עשוי כבל הלייטנינג המקורי של האייפון

 

הכבל המקורי לאייפון 5, אייפון 6, אייפד מיני ואייר מורכב משמונה פינים הנושאים אותות דיגיטליים במהירות גבוהה הנועד לשמש העברת נתונים באיכות גבוה מהרגיל.

הכבל הקודם המתאים למכשירי אייפון 4 נחשב כאנלוגי ומעביר אותות במהירות נמוכה, כבל מקורי לאייפון 5 הוא כבל דיגיטלי כלומר הכבל מכיל שבב אימות ייחודי ובלעדי לאפל המקשה על ייצורו לא ע"י אפל או כאלו שאינם מאושרם ע"י אפל ולכך יש סיבה טובה מאד ואחרת ממה שכולנו חושבים על אפל.

 

IMAG0201

בצד ימין כבל לאייפון 6 מקורי בצד שמאל כבל מזויף. מתחת לעינית המיקרוסקופ וגם במבט ניתן להבחין בהבדלים בצורתו של הקונקטור המתחבר אל הטלפון, בסוג המתכת שלו ואף במגעים. גם בחלקיו הפנימיים כגון חוטי החשמל, הנתיך ורכיבים אלקטרונים הנמצאים בו שונים מזה של המקורי.

 

מטען וכבל מקוריים במחיר של 200 שקלים בלבד!

 

כבל מקורי לאייפון 5 ו 6 מחיר

 

נכון אתם צודקים המחיר של הכבל לאייפונים 5 ו 6 אינו מוצדק וגם אנו חושבים כמוכם אבל אם רכשתם אייפון דעו שרכשתם אמינות ואיכות בלתי מתפשרת.

מחירו של הכבל המקורי לאייפון 5 ו 6 הוא 129 ש"ח בארץ ונמכר במעט מאד חנויות אשר דואגות להביא בפני הלקוחות שלהם את האביזרים הטובים ביותר על מנת למנוע פגיעה באייפון ולהבטיח לכם איכות ואמינות, וגם הטענה ראויה של הסוללה ואורח חיים ארוך למכשירכם, אנו מחזיקים במלאי המעבדה כבלים מקוריים בלבד לאייפון 5 ו 6 כולל אחריות לשנה.

קחו למשל מעבדת תיקון אייפון בתל אביב המוכרות את הכבל לאייפון 5 ו6, עקב ריבוי חנויות הסלולר וההצפה ההמונית במעבדות תיקונים בעלי החנויות בת"א רוצים להרוויח כמה שיותר בתוך כל התחרות המטורפת המתרחשת בתחום לכן הם בוחרים לרכוש כבלים לא מקוריים למכור יותר במחיר נמוך ומאידך להתעסק עם 70% החזרות מול הספק המזכה אותם או מחליף לכבל אחר אך הלקוח סובל נחרצות אחרי שהשקיע 60 שקלים על כבל שלא עובד כראוי.

הכבל הלא מקורי לאייפון 5 ו 6 יכול להגיע למחיר של עשרות שקלים בודדים, אך האמת היא שהכבל הזה אינו מחזיק מעמד, במקרה הטוב הכבל הלא מקורי נוטה להיקרע בקלות ובמקרה הגרוע לקצר או לשרוף את רכיבי הטלפון ואף את הסוללה, נזק שיעלה לכם במעבדה הרבה יותר ממחירו של כבל מקורי שעולה כיום בכל מקום אמין כ 120 ש"ח. כמובן שתמיד ניתן לרכוש את הכבל הלא מקורי לאייפון המחיר של 20 ש"ח בכל פיצוציה אך ההשלכות עלולות להיות קשות הרבה יותר מכבל מקורי בעלות של 120 ש"ח.

מחיר הכבל המקורי לאייפון קבוע ונקבע ע"י אפל, לחנויות הסלולר אין כל שליטה על מחירו של הכבל והרווח עליו נמדד בעשרים אחוז בלבד.

כל כבל לאייפון במחיר נמוך יותר אינו מקורי לכן היזהרו מזויפים המחיר נקבע ע"י אפל ומשווק ע"י המפיץ המורשה שלהם בארץ.

 

מדוע האייפון מזהה רק את הכבל המקורי?

 

כידוע לכולנו אפל שומרת על ייחודיות מוצריה הבלעדיים אך אין זו הסיבה היחידה שאפל דאגו למנוע את שכפולו של כבל האייפון 6 החדש או להפריז במחירו היקר של הכבל המקורי.

נניח בצד לרגע את הכבל לאייפון 5 ו 6 וניגש לבחון את מכשירי האייפון החדשים, אפל דואגת רבות למשתמשיה ומתוך ראיה נרחבת לטובת משתמשיה למתן איכות מוצר סופי, עמיד ואיכותי שיחזיק לאורך זמן אפל דאגו לייצר שבבים ורכיבים מותאמים למכשירי האייפון ברמה גבוהה ביותר כך שטכנולוגיה כזו עדינה מאד ושבבים הנמצאים בלוח האם עלולים להישרף בקלות כאשר הטלפון יחווה עומס או מתח חשמלי מעבר לצריכה הנורמלית שהמכשירים של אפל דורשים ואמורים לקבל אותם רכיבי לוח עדינים עלולים להישרף בקלות.

רכיבי לוח שרופים באייפון כתוצאה מכבל לא מקורי או מטען לא מקורי עלולים לגרום להשבתה של המכשיר ועלות תיקון שכזה לדוגמת החלפת רכיב U2 באייפון 5 יכולה להגיע למאות שקלים לכן חשיבותו של כבל האייפון 5 אינה טמונה אך ורק בשימוש בו בלבד אלה גם בהטענת האייפון עם מטען מקורי יעודי לאייפון

בתיקון מסוג זה טמון סיכון גבוה לפגיעה ברכיב המעבד של האייפון הנמצא סמוך לרכיב הטעינה U2, כך שחשיבות של הכבל אינה מסתכמת רק בהעברת החשמל ומתח לטעינת האייפון שלכם אלה שהכבל לאייפון 5 נועד לשמור על מתח תקין כך במקרה של עלית מתח לא צפוי, בנוסף הכבל משמש כמעין נתיך(fuse) וימנע מרכיבים רגישים באייפון מלהיפגע קשות.

כבל לא מקורי לאייפון 5 עלול לגרום נזק מהסיבה שרכיב הנתיך הנמצא בכבל אינו מקורי ונועד אך ורק לעקוף את הגנת אפל באמצעות התראה שהכבל לאייפון 5 אינו מתאים לשימוש ולגרום לכבל להטעים 'בכוח" את האייפון ובמקרה הזה המתח והזרם שיקבל האייפון יהיה ישיר מדי ועלול להיות לא יציב ולגרום לנזק ישיר למכשיר האייפון שלכם.

 

 

חשיבותו של הכבל המקורי לאייפון 5 ו 6

 

רבים נוטים לחשוב שאפל ייצרו בכוונה את הכבל בצורה כזו שיקרע בקלות או יפסיק לעבוד אך האמת היא שאני מחזיק כבר מעל שנתיים את אותו הכבל שקיבלתי עם האייפון 5 שלי מעביר אותו ממקום למקום והכל עובד בו כשורה כך שמעולם לא נזקקתי לרכוש כבל לאייפון 5 6ו 6 חדש במחיר מופקע, בהמשך אסביר לכם כיצד לשמור על אורך חייו של הכבל המקורי ולחסוך לכם הרבה מאד כסף.

הכבל המקורי של האייפון 5 ואייפון 6 מכיל צ'יפ (שבב) מיוחד הנועד להתריע את המשתמש בעת שימוש בכבל אייפון שאינו מקורי והסיבה נעוצה בכך שכבל לא מקורי יכול לגרום בקלות נזק לאייפון או לסוללה שלו לכן אפל דאגו להתריע בפני המשתמשים בצורה הבאה בהודעה ש"הכבל אינו מותאם לאביזר זה, יתכן ואביזר זה אינו יפעל כשורה עם המכשיר" ולכן במקרים רבים כבל לא מקורי יכול להרוס את הסוללה ורק החלפת סוללה מקורית לאייפון תחזיר אותו לתקינות מלאה.

 

 

דגשים לשמירה על הכבל המקורי לאייפונים

 

חשוב להבין שאפל מייצרת את הכבל לאייפון תחת תנאים כבדים של בקרה ואיכות גבוה מאד, עדין לא נתקלתי בכבל מקורי שהפסיק כך בלי שום סיבה לעבוד או להטעין את האייפון.

הנקודות הרגישות ביותר בכבל הן בחיבורו אל השקעים בשתי הקצוות, בצד אחד ישנו חיבור ה USB ובצד השני חיבור הלייטנינג ושם נפגש הכבל עם התקעים שלו, כיפוף או מתיחה של הכבל יוצרת עומס על החוטים הפנימיים שלו ופשוט נקרעים מבפנים, דבר שעלול לקרות וקורה לכל כבל אייפון שאינו מתוחזק כראוי לכן חשוב לשמור את שקעי הכבל רפויים ללא מתיחתם וללא קיפולו או סיבוב של הכבל.

בנוסף חשוב לשים לב למחבר הלייטנינג, כלומר פעם בכמה חודשים להתבונן עליו ולוודא שהפינים הזהובים על המחבר נקיים ושלא מצטבר עליו קורוזיה כך שבעת חיבורו לאייפון לא יגרום קצר למכשיר.

ע"י שמירה על דגשים אלו אני מבטיח לכם שהכבל המקורי לאייפון 6 שלכם יחזיק לנצח.

 

lightning-iphone-5

בתמונה מסומנים הנקודות הרגישות של הכבל – מתיחה של הכבל, קיפולו, סיבוב, משיכה בכבל ולא בראש המחבר יגרמו עם הזמן לכבל להפסיק לעבוד.