תיקון לוח אם לאייפון ולגלקסי – החלפת שבבים ותיקוני לוח אם

 

מדי אנו נתקלים במכר חבר או משפחה המספר שהטלפון שלו היה במעבדת תיקון אייפון ולאחר ימים ארוכים של המתנה התבשר: המכשיר שלך לא בר תיקון זה המוח של המכשיר" צריך תיקון לוח אם חברים שלא יטעו אותכם אין זה שכיח שמוח האייפון חדל מלעבוד ושנית אפשר לספור על יד אחת את כמות המעבדות בארץ המסוגלות לאמת תקלה במעבד באופן וודאי או בכל שבב באייפון.

 

תיקון לוח אם מתבצע אצלנו במעבדה!

 

  • תיקון לוח אם מקצועי.
  • שקיפות מלאה בכל תיקון.
  • אחריות 3 חודשים.
  • טיפול מהיר ומקצועי.
  • רכיבים חדשים ומקוריים.
  • מענה ותמיכה 24/7.

 

 

מה ההבדל בין תיקון לוח אם לחלקים?

 

לא פעם הטלפון היה בתיקון והנציג הסביר לנו בכל מני מונחים שהיו נשמעים לנו לא פחות מבלבול אחד גדול, מדובר בתיקון לוח אם או שמה בחלק? לא תמיד זה כך וחוסר הבקיאות של הלקוח במונחים בתחום גורמים לכל משפט להישמע מפוברק אך לא ברוב המקרים זה כך.

מעבדה שתשקוד להסביר לכם אפילו מספר פעמים את התקלה וכיצד עומדים לטפל בה לפרטי פרטים ואם מדובר בתיקון לוח האם או חלק מודולרי יצביע שהטלפון שלכם בידיים טובות והשקיפות מובטחת לכם.

 

חלקים:

כשאומרים חלקים מתכוונים לכל החלקים שאינם חלק מובנה מלוח האם כלומר אל לוח האם ורכיביו ישנם חלקים למשל כמו שקע טעינה, סוללה כבל חיישן וכפתור בית המתחברים הם בעצמם אל לוח האם בצורה של מחבר או שקע או חיבור כלשהו אל לוח האם מקבלים ומעבירים ממנו את פעולות המכשיר כמו פעולת המיקרופון הנמצא על שקע הטעינה מתחבר אל לוח האם המפענח את השמע מהמיקרופון.

החלפת חלקים באייפון אינה עניין מסובך גם זו הסיבה לריבוי המעבדות בשנים האחרונות אבל שלא יבלבלו אותכם מקום שמחליף חלקים אלו בלבד אינו מצריך מעבדה, שולחן קטן בפינת רחוב יכול לעשות את העבודה בהחלט

אולם תיקון לוח אם מורכב יותר ודורש גישה לסכימת המכשיר וציוד מיוחד כגון מלחמים וציוד בדיקה לחשיפת התקלה בלוח האם.

iphone-6-sensor-front-camera

הגדרה של חלק – ניתן לראות כבל חיישן לאייפון 6 המכיל גם את המיקרופון בעת שיחה על מצב רמקול וגם את המצלמה הקדמית כשבמגעיו הוא מתחבר אל לוח האם וממוקם על צג האייפון.

 

כבל לאייפון                  מטען לאייפון 

 

רכיבים לוח אם(שבבים, צ'יפים):

הגענו ללב ליבו של המכשיר לוח האם Logic Board לוח האם לרוב בנוי מ 7 שכבות דקות המכילות מעברים לחוטי נחושת מיקרוסקופיים המובילים את המתח מנוקדה אחת בלוח לנקודה שנייה כשבצוותיהם ישנו רכיב או שבב המשמש לתפקידים מרובים.

הלוח בנוי מרכיבים שיכולים להגיע לעביו של שערה בודדת כל רכיב או מערכת רכיבים כפי שהם מחולקים על לוח האם משמשת תפדיק אוחד או כמה תפקידים למשל ישנו רכיב הנקרא U2 רכיב טעינה באייפון 5  רכיב זה אחראי על שקע הטעינה אחוזי הסוללה והדלקת המכשיר או יותר נכון הזרמת מתח למעבד שיגרום לו להתחיל בפעולת ההדלקה, הרכיב ממוקם בצמוד אל לוח האם והחלפתו עדינה מאד חימום שגוי או פעולה שאינה מקצועית תגרום נזק למעבד האייפון 5 ותשבית אותו לגמרי וכך גם במקרה של הוצאת הרכיב בצורה לא נכונה עלולים להיתלש רגליי הרכיב (פדים-משטחי בדיל על לוח האם שאליהם מולחמים הרכיבים) במקרה הזה ניתן לעשות מעקף אך לא תמיד ישנה אפשרות כזו.

רכיב BGA מוכן להלחמה תיקון לוח אם

רכיב או בעברית תקנית שבב – כל שבב מורכב מחומרים אחרים ותפקיד יעודי שונה.

 

 

 כיצד מתקנים לוח אם באייפון ובגלקסי?

עבודת החלפת הרכיבים ותיקון לוח אם מתבצעת ע"י טכנאי מקצועי ומנוסה במעבדה לתיקון אייפון או גלקסי בתרשימי לוח האם של הטלפון וקריאת המדדים של הרכיבים וחלוקת אזורי הרכיבים על לוח האם הצורה נכונה ע"י מנת לגשת באופן פרטני לרכיבים החשודים כשבעצם נמצאים בלוח קרוב לאלף חלקיו זעירים.

תיקון לוח אם מתבצע בעזרת טכניקות ושיטות עבודה מתוחכמות עם מלחם, מלחם אוויר חם ובכלים יעודים כמו מיקרוסקופ, חומרי הלחמה בדיל ותרכובות כימיקלים לעבודה נקייה ומקצועית.

 

 

תיקון רכיבים בלוח האם באייפון ובגלקסי

 

בין האייפון ולגלקסי מערכת הטלפון כולה דומה באופן לא מפתיע אולם שהחלקים אינם דומים אך פעולתם דומה מאד, באייפון יש רכיב שמע וכך גם בגלקסי, החלפת רכיבי שמע בגלקסי היא עניין נפוץ אצלנו במעבדה לרוב התקלה מתרחשת ממכות קטנות שהטלפון מקבל ואט אט עם הזמן הרכיב נחלש ורגליו מתנתקות או גורמות לקצר האפשרות היא להחליף את הרכיב.

החלפת רכיבים ותיקון לוח אם באייפון אינה עניין פשוט והדבר המורכב ביותר הוא מציאת הרכיב שאינו תקין, לעתים רכיב אחד עלול לקצר מספר רכיבים או להשפיע על המדידות שלהם ולהטעות קורוזיה גם היא סיבה לגרימת נזק לרכיבים בלוח האם.

לרוב תקלות רכיבים עלולות גם להיגרם כתוצאה הפגם בייצור דוגמה מעולה היא בעיה נפוצה באייפון 4S כשהוויפי הפסיק לעבוד ישנם חנויות שקראו באינטרנט שחימום עוזר לתקלה ואיזה קסם אכן הגיע לקוח עם וויפי לא תקין חיממו את הרכיב והוויפי חזר לעבוד אך כעבור חודש התקלה חזרה שוב וכאן נמדד ההבדל בין מעבדה לחנות המוכרת אביזרים או חלקים בלבד.

 

 

שלא יעבדו עליכם – מי מחליף את הרכיב?

 

ההבדל הין המעבדות המקצועיות לאלו שלא גדול מאד, במעבדה פשוטה לא תוכלו לקבל מענה לכל תיקון לוח אם לאייפון או בגלקסי במקום מהסיבה שאין להם באמת את הידע או היכולות לבצע פעולה מורכבת שכזו.

בנוסך גם אבחון התקלה בלוח ולהחליף את הרכיב שלא עובד ולהחליפו בחדש.

אבל אז הגיע הפתרון של אותן מעבדות, כאשר התקלה מורכבת הם יעקבו את המכשיר שלכם בטענות שהוא עדיין בבדיקה וכו' כשבעצם המכשיר לא נמצא אצל אותה מעבדה אלה הרבה רחוק משם במעבדה אחרת שכן מסוגלת לתקן את אותה התקלה.

כך שפערי התיווך והסכום שתשלמו על תיקון לוח אם באייפון יהיה גדול יותר באופן משמעותי והזמן שתמתינו עלול לארוך כמה ימים ואף שבועות בלי להזכיר שאתם הגעתם למקום אחד אבל הטלפון שלכם נמצא ב… לכו תנחשו איפה.

מעבדות רבות נעזרות בשירותים מסוג זה לטובת החלפת רכיבים בלוח האם באייפון בגלקסי ב LG בנקסוס וכמעט בכל מכשיר אחר שמשתלם לתקנו, גם אנו נותנים שירות למעבדות פרטיות שאינן עוסקות ברכיבי לוח אם ועדין ניתן להגיע אלינו ישירות ולחסוך את פערי התיווך.