חלקים מקוריים לאייפון של חברת אפל – כל מה שרציתם לדעת ולא העזו לספר לכם

למי לא קרה שנשבר המסך באייפון, התקלקל כפתור הבית או שהאייפון התחיל לעשות צרות?

באופן לגיטימי במקום לרכוש מכשיר חדש אנו מחפשים לחסוך ופונים למעבדה שתיתן לנו שרות וכידוע אנו הישראלים תמיד נוהגים לערוך סקר שוק קטן לבדוק שלא עובדים עלינו ולבחור במקום שנראה לנו הכי אמין והכי זול.

אגלה לכם סוד במעבדה זולה מרוויחים עליכם יותר – בהמשך אדגים כמה עולה מסך מזויף למעבדה ובכמה מוכרים לכם אותו להבדיל מעלותו של המסך המקורי למעבדה.

אמינות היא דבר חשוב, גם מחיר התיקון הנו שיקול מרכזי לתיקון ה-iPhone, ולמרות זאת הלקוח הישראלי לא "חונך" לצרכנות נבונה אין חשיבה לתווך הארוך המטרה כמה שיותר זול יותר טוב ללא התחשבות באיכות החלק, כך שמעטים הם הלקוחות שמוכנים להשלים עם המשפט "הזול עולה ביוקר", לקוחות שדורשים תיקון בחלקים מקוריים יודעים שהסיכוי שלהם להתעסק בבעיות לאחר התיקון או באכזבה מאיכות התיקון נמוכים ורק זה שווה את הטרטור, הזמן וכאב הראש.

המחיר מושפע מאיכות החלק אשר משפיע באופן ישיר על הצלחת התיקון, עמידות הטלפון, חווית המשתמש ושביעות הרצון שלכם מהטיפול באייפון.

שימוש בחלקים מקוריים משקף את רצון המעבדה להימנע מתקלות לאחר התיקון ולתת לכם שירות מקצועי ולא "לעשות עליכם קופה".

לקוחות נוטים לחשוב שעבור החלקים המקוריים(היקרים יותר)הרווח גדול יותר, בהמשך נוכיח לכם שההפך הוא הנכון! בחלקים לא מקוריים המעבדה מרוויחה מאות אחוזים יותר, תוך ידיעה מוחלטת שהחלק הלא מקורי יפגע בלקוח ושהסיכוי שיהיה מרוצה נמוך מאד, ואף ההשפעה של הטיפול על הטלפון תהיה שלילית.

כבעלי המכשיר רובנו איננו מיחסים את משקל המחיר ביחס לאיכות הטיפול ובחורים בזול אך משלמים על כך ביוקר וזאת מפאת חוסר ידע והבנה אל מול כרישי המעבדות שימצאו את כל התירוצים כשתחזרו עם בעיה שהתרחשה בעקבות טיפול לא מקצועי.

ואתם שואלים… "אז למה התיקון כך כך יקר?" מפני שהוא עובד בצורה מוחלטת וחד משמעית עבור מכשיריכם, מלבד זאת באותו המחיר של התיקון המקורי לא תמצאו שום מכשיר שווה ערך למכשיר שברשותכם זו עובדה! חלקים מזויפים אינם בנויים מאותם החומרים, הטכנולוגיה שונה, בקרת האיכות והפיתוח נמוכים.

בלי כאבי ראש בלי לבזבז כספים שוב ושוב על תיקון שלא עזר ולחזור כמה וכמה פעמים לאותה המעבדה לגבי אותה התקלה ולהרגיש את חוסר האונים מול שוק פרוץ ואפרורי שבו כל אחד אומר מה שבא לו ואיך שמתחשק לו אז באנו לכאן לעשות לכם קצת סדר בחלקים וגם בראש.

 

צרכנות חכמה נותנת שקט ותחסוך כסף רב!

 

בתור בעל מעבדה ופעיל בתחום הסלולר מאז 2007, נתקלתי לא פעם ולא פעמיים במקרים שהשאירו אותי פעור פה וזה עדיין קורה גם כיום ואפילו בחברות הסלולר הגדולות ביותר מגיעים לאוזני סיפורים שאינם נתפסים החל מטלפון "חדש" שלאחר פתיחה מתגלים מדבקות שלא קשורות ליצרן.

כמו שכולנו כבר יודעים היכן שיש כסף יש נוכלים ורמאויות וכאן צוות המעבדה שלנו יספק לכם כלים לשאול את השאלות הנכונות בחנויות הסלולר כך שלא תפלו בפח בקלות.

 

גם אם החלק מקורי 100% והוא מותקן לא ע"י אפל, מבחינתם החלק נחשב ללא מקורי

 

מדוע אומרים שאין חלקים מקוריים לאייפון? כי כולם אומרים!

שאלת השאלות!

הגיע אלינו לקוח לא מזמן לתקן את האייפון 8 שלו, התצוגה היתה שבורה.

לא משנה כמה ניסיתי להסביר לו שקיימים חלקי חילוף מקוריים לאייפונים הוא היה נעול שאין דבר כזה בעולם שפשוט לא קיימים חלקים מקוריים.

ואז הבנתי כמה מדהים שאצלנו בישראל זה די לגיטימי שמישהו ממציא איזו שטות וכולם קופצים אחריו עוד לפני שפנו לשכל הישר.

מדוע אין חלקים מקוריים לאייפונים? אפל זו חברה עם מפעלים על הירח? אין מי שמיצר את החלקים המקוריים? אז איך מייצרים מכשירים חדשים?

 

סיבה נוספת פשוטה מאד ואתם מבינים אותה היטב רק לא מוכנים להפנים את הדברים.

אתן לכם דוגמה מצוינת, בתומכם שאלתם את נציג השרות "הטלפון יחזור להיות בדיוק כפי שהיה כשרכשתי אותו?" "המסך שאתם מחליפים לי מקורי?"

לפתע תשמעו כל מני תשובות מוזרות כמו "אין לזה חשיבות, המסך עובד רגיל כמו הקודם" או "המסך עצמו מקורי והזכוכית לא מקורית" ואם תלחצו מספיק ותחקרו אותם לעמוד יאמרו לכם "אין דבר כזה מסך מקורי"

כל התרוצים שקיימים להתחמק מבעיות במתן האחריות בעתיד בגלל שהם יודעים שהסיכוי שיצצו בעיות גבוה ולכן התשובות מתחמקות רק בכדי שתגיעו להבנה שגם ככה אין לכם ברירה וזה מה שתקבלו בכל מקום אז אתם פשוט מתקנים זה הכי פשוט לא ככה?

כן יש מסכים מקוריים לאייפונים אומנם זה תלוי בהרבה גורמים די קשה ומסובך להשיגם אך עם מעט רצון ניתן לייבא כל איכות חלקים שהמעבדה תבחר להשתמש בהם, חוסכים באיכות על גב הלקוח ומרווחים מאות אחוזים על חלק מזויף ותיקון כושל.

 

הדגמים המומלצים ביותר 2018

 

נמחיש לכם את הכדאיות של מכירה של מסכים לא מקוריים

בעיקור מחיר החלקים הלא מקוריים והמקוריים מתבסס על היצע וביקוש, ההיצע גדול ולכן המחירים נוטים להשתנות בכל חודש.

מסך לא מקורי לאייפון 6S עולה למעבדה 15$54 שקלים בערך מוכרים אותו ב 350 שקלים אחרי מע"מ רווח של 245 שקלים.

מסך מקורי לאייפון 6S עולה 85$ – 290 שקלים בערך ומוכרים אותו בממוצע ב 500 שקלים אחרי מע"מ רווח של 137 שקלים.

בנוסף גם מנסים להערים עליכם ולומר שהמסך הלא מקורי מחודש או תואם מקורי שאין דבר כזה בכלל, אלו סתם מושגים שנועדו לטשטש את שיקול הדעת שלכם ולהשפיע על החלטתכם.

*הדוגמה להמחשה בלבד ויתכנו שינויים במחיר.

 

לא תמיד ולא כל מעבדה מודעת לכך שישנם חלקים מקוריים! 

בבתי הספר לטכנאות סלולר מלמדים את הדור החדש של הטכנאים שאין דבר כזה חלקים מקוריים, שלא קיימים חלקים מקוריים! איך יכול להיות שהם לא קיימים אם אותם חלקים משמשים להרכבת מכשירי סלולר חדשים?!

גם אם היתה מודעת מרבית הסיכויים שהמעבדה תהיה מעוניינת לרכוש חלקים מקוריים נמוכים והסיבות מתחלקות לכמה.

  1. הסיבה הראשונה היא כסף הרי ברור שחלקים מקוריים עולים למעבדה עשרות אם לא מאות אחוזים יותר והאינטרס הוא להרוויח כמה שיותר.
  2. הסיבה השנייה היא היא אתם, הלקוחות בישראל מחפשים תמיד את הזול ביותר בעלי המעבדות מבינים שהסיכוי למכור מוצר לא מקורי גבוה יותר וכך אתם הלקוחות מגדילים את הביקוש לחלקים לא מקוריים.

לאחר שהחלפתם פעם אחת מסך אתם לא מפסיקים לחזור אל אותה המעבדה עם אותה התקלה או תקלה אחרת חדשה שוב ושוב.

מספרים לכם כל מני סיפורים שאתם אוהבים לשמוע אבל אתם יודעים היטב מה הסיבה לבעיות, הבחירה שלכם לבחור בזול.

נכון, בחלקים מקוריים מחיר התיקון יהיה יקר יותר, אבל לבזבז יום אחרי יום במעבדה לא עולה לכם כסף? הנסיעה שוב ושוב לא עולה לכם? ומה עם התסכול והיאוש שהורס את שגרת היום שלכם? זה לא שווה לכם עוד 200 שקלים?

בחלקים מקוריים לפחות הייתם מקבלים תיקון איכותי ולכן אלו חלק מהסיבות שבגללן נוצרה בעיה ענקית של חוסר אמון בשוק האכזרי והאפרורי הזה.

 

ספקי חלקי החילוף בישראל

ספקי החלקים לאייפון גם הם בדילמה לא פשוטה, קחו לדוגמה את העיר תל אביב שם ישנם מאות מעבדות חדשות נפתחות ונסגרות ללא הרף.

הרי מרבית בעלי המעבדות בת"א בעל אינטרס להרוויח כמה שיותר והתרבות המעבדות באזור אחד תגרום לתחרות שלא ניתן לשלוט בה.

לכן בעלי המעבדות יחפשו ספקי חלקים בעל מחירים זולים במיוחד.

בכדי להגדיל מכירות יש צורך להוזיל את מחיר החלקים, לכן קיימת אפשרות אחת עבור הספקים והיא לרכוש חלקים מזויפים.

כלומר חלקים לא מקוריים באיכות ירודה, להוזיל את עלות הרכישה ללא התחשבות בעמידות החלק או בקרת איכות שנועדו להבטיח את עמידות החלק וחווית המשתמש.

 

מעניקי שרות מקצועיים יעדיפו בכל מצב להשתמש במוצר

מקורי על פני מוצר תחליפי או מזויף!

 

היכן מייצרים את החלקים המקוריים לאייפונים?

משתמשי האייפון נוטים לחשוב שאפל מייצרת את המכשיר אך ההפך הוא הנכון.

אפל מפתחת את המכשירים אך אלו המייצרים את חלקי המכשיר הם מפעלי אלקטרוניקה בבעלות חברות ענק.

קחו למשל את TDK חטיבת השבבים שלהם מייצרים שבבים למערכת השמע בטלפון הסלולרי.

כרטיס הזיכרון של האייפונים הישנים מיוצר ע"י חברת Sandisck, כרטיסי הזיכרון החדשים מיוצרים ע"י טושיבה.

הסוללה המקורית של האייפונים מיוצרת ביפן ומורכבת בסין, כל חלקי המכשיר מיוצרים במקומות שונים בעולם ומגיעים למפעל אחד הנקרא Foxconn ובו מרכיבים את המכשירים עם כל החלקים המגיעים מהמפעלים שאפל עובדים איתם.

אפל מייצרת חלקים מסוימים באייפון למשל את המעבד ורכיב מנהל המתחים שאחראי על זרמי החשמל המוזרמים למעגל הטלפון אך אינם מייצרים את המסך.

 

מדוע אפל לא מוכרים חלקים מקוריים

אולם לאפל יש חוזים עם אותם מפעלים שלאחר זמן מסוים אותו המפעל רשאי לשחרר לשווקים חלקים מקוריים ולשים ידיים על אותם החלקים זה האתגר ואלו החלקים המקוריים היחידים שניתן להשיג לטובת תיקון האייפון.  

דבר נוסף חשוב הוא שאפל מודעים לכך שמכשריהם נפוצים מאד בעולם ואין מספיק נקודות שרות לתיקון, והם מבינים שמתן זיכיונות לכל מני מעבדות תחייב אותם לפקח בצורה הדוקה ובכל מקרה תמיד יהיו בעיות בנוגע לאותן זכיינים.

אפל גם לא מוכרת חלקים, לאפל אין מרכז מכירות לחלקים למעבדות שונות הם מספקים חלקים רק למעבדות שלהם.

חשבו מה היה קורה אם הייתם רוכשים אייפון הוא היה מתקלקל ולא היה באפשרותכם לתקן אותו, האם הייתם רוכשים מכשיר של אפל בשנית? התשובה ברורה לכן לאפל יש אינטרס מדוע לאפשר מכירה של חלקים מקוריים מאותם מפעלים המייצרים עבורם את החלקים.

מזה כחמש שנים אנו מייבאים חלקים מקוריים לאייפונים וגם לגלקסי ההבדל בין מקורי למזויף ענק ומשפיע על כל חלק ושבב בטלפון ועלול לגרום לנזקים קשים, כמובן שבתוך כל התחום האפור של חלקי חילוף לא מקוריים ישנם חלקים באיכות גבוה יותר שמחירם גבוה יותר מאלו שבאיכות ירודה.

 

שימוש בחלקים לא מקוריים מגדיל למעבדה את הרווח

במאות אחוזים ומקטין ללקוח את השקט בתקלות חוזרות!

 

כיצד ניתן להוכיח את מקוריות החלקים?

בעל מקצוע המצטיין בעבודות שם לב לכל פרט ופרט ככל שיהיה קטן ייחס לו חשיבות רבה ובדיוק גבוהה, במהלך בדיקה של מקוריות החלק חובה להשתמש בטלפון מקורי על מנת לאמוד את מקוריות של החלק הנבחן.

כלומר חייבים לפתוח את המכשיר עצמו ולהשוות בין החלקים לרוב מתחת למיקרוסקופ וע"י כך ניתן להבחין בשינויים הנכרים על המרקם של הפלסטיקה או הבדלים בעובי המסך, דבקים שדלפו לצדי המסגרת חותמות מטושטשות שבמקומם אמורות להיות חריטה.

ניסוי שתוכלו לעשות הוא לקחת דבק סלוטייפ ולהדביקו על המסך אם הדבק נדבק המסך אינו מקורי אם דבק הסלוטייפ מחליק המסך מקורי. 

ברקודים וכל סמני זיהוי שונים ניתן לזייף בקלות אך לא ניתן לזייף את איכות החומר או סימני הלחמה של רובוט שאינו משאיר סימנים על כבל קונקטור המסך, או צבעים של מסך התצוגה היכן שמוצגים אלמנטים על המסך ברקע לבן יסתברו כגוון כחול או אפרפר במסך לא מקורי.

 

סימני זיהוי בין מסך מקורי ללא מקורי באייפון 6

מימין מסך מקורי לאייפון 6 ומשמאל חלק לא מקורי, שימו לב להבדלים!

 

מסגרנו בצבע כחול ואדום את ההבדלים בין המסכים, אך לצערנו בתמונה לא ניתן להעביר תחושת מרקם של הפלסטיק הלבן האוחז במסך.

כמו כן שימו לב לאזורים האפורים בחלקו העליון של המסך זהו הצד הפנימי של זכוכית המסך, אפשר לשים לב בקלות לשינוי בצבע האפור וגם בעת הרכבת המסך ניתן להרגיש בחוסר ההתאמה בין חורי הברגים לברגים עצמם כשישנו צורך במאמץ רב להבריגם למקומם או ליישר את חורי הברגים בכדי לאפשר לבורג להיכנס למקומו.

 

על מסך אייפון 5 אין חתימות של אפל אך ישנם סממנים קטנים שבהם ניתן לראות באם המסך מקורי או לא צירפנו תמונות שצילמנו אצלנו במעבדה של מסך מקורי ולא מקורי.

 

תמונות השוואה מתחת למיקרוסקופ:

*ניתן להגדיל את התמונות ולהבחין בהבדלים בקלות

 

בכחול – חלק מקורי, באדום חלק לא מקורי. ההבדלים מסומנים ניתן להבחין בחומרים אחרים המרכיבים את המסך הלא מקורי. מלבד הסימונים ניתן לחפש עוד הבדלים ולהבחין בהן בקלות כמו בהטבעות תבנית הפלסטיקה השחורה או בגומייה השחורה.

[space size="20"]

אייפון 5s ההבדל בין צג מקורי ללא מקורי

מימין חלק לא מקורי ומשמאל חלק מקורי, ניתן להבחין בקלות בכבל המסך המסומן באדום שאינו מקורי לעומת הכבל המקורי שאינו חשוף וכך גם במדבקה על הכבל. גם הברקוד בצבע שונה, הכבל השחור מכיל בתוכו חוטי נחושת המעברים חשמל הם מצופים בחומר גמיש היוצר כבל ובתוכו חוטים מיקרוסקופיים ניתן להבדיל בכבל בתבנית החוטים העוברים בתוך הציפוי ולהשוות בין הכבלים.

[space size="20"]

על הזכוכית ניתן לראות פזה שאינה שייכת לצג מקורי

צילום של חור כפתור הבית באייפון 5S, רואים בברור את הפאה מסביב לחרך הכפתור ישנה פאזה כמעין מדרגה, בתמונה כאן מדובר בחלק לא מקורי. הבדל זה גורם למדרגה בין חיבור המסך לכפתור הבית ומשום כך מרגישים הבדל בגובה כפתור הבית.

[space size="20"]

חרך כפתור הבית שאיליו נכנס הכפתור עצמו שמים לב שחריטת הכפתור ישרה לחלוטין ללא הפרשי דירוג של פאזה, מדובר במסך מקורי.

 

 

ההבדל באיכות החלקים בין מקורי למזויף

ההבדלים נובעים בעיקר באיכות חומרי הגלם וגימור הפלסטיקה, למשל קרה לכם שהחלפת מסך והרגשתם שנוצר שקע בכפתור הבית? או שהמסך מקבל מכה קטנה ונשבר בקלות?

מחירים החלקים המקוריים אינם נועדו לגזול את כספיכם אלה לתת לכם את אותו המוצר שרכשתם כשהיה חדש, איכות הכבלים המחברים בין כל החלקים בתוך האייפון גם להם ישנה חשיבות, שימוש בכבל לא מקורי עלול לגרום לקצר מפאת חוזקו ואף להתייבש ולא לעמוד בתנאי חום מסוימים ולחדול מלעבוד או להוליך חשמל כראוי.

כך גם לגבי סוללות מקוריות לאייפון, אנו אומרים לעצמנו "זו רק הסוללה מה כבר יכול להיות?!" טעות מרה לחשוב שמדובר רק בסוללה הטכנולוגיה ממנה בנויים הסמארטפונים דורשים זרם מדויק מאד לטובת עבודה תקינה שלהם סוללה לא מקורית תגרום לחימום יתר, קצר ואפילו שריפה של רכיבים קשורים.

 

ההבדלים במחירים בין חלק מקורי ללא מקורי

חלק מקורי עולה בין 40% ל 70% יותר מחלקים מזויפים, מחודשים או תחליפים.

התחרות בתחום זה קשה מאד ולכן הופכת את שירותי התיקונים לתחום אפרורי וכואב שאין בו פיקוח ובקרה, מן הראוי שנותני שרות יאמרו את האמת ואכן ישנם מעבדות רבות שאומרות שאין ברשותם חלקי חילוף מקוריים אך גם מציינות שאין להשיג חלקים מקוריים אך זו טעות או מחוסר ידע או מחוסר אמינות.

שימוש בחלקים לא מקוריים מגדיל את הרווח במאות אחוזים למעבדה אך ללקוח יתברר מהר מאד שהתיקון לא צלח או אינו משרת אותו ואת המכשיר בצורה אמינה ולאורך זמן.

לסיכום:

בכל תחום שבו יש תחרות תמצאו הבדלי מחירים משמעותיים הסיבה לא תמיד נעוצה בכך שמנסים לעשוק אותכם, חנות או מעבדה מוסך או חנות בגדים נותני שירות איכותיים ומקצועיים תמיד יעדיפו להשתמש בחלקים מקוריים הן בענף הרכב עד לחנויות בגדים, ע"י כך תבטיחו לעצמך איכות ללא פשרות ושקט לאורך זמן.