השקה גלקסי 9 סמסונג – תאריך השקה, עיצוב, מחיר ושמועות Samsung Galaxy S9

 

חברת סמסונג אישרה: ההשקה סמסונג גלקסי S9 תתרחש בפברואר.

Samsung Galaxy S8 יצא לשווקים בשנה החדשה הקודמת בתחילת 2017, סמסונג אישרה שהדור החדש של סדרת הגלקסי יושק בחודש פברואר, אחת השאלות המרכזיות היא מסגרת(בסיס הטלפון) שאמורה להיות מיוצרת מסגסוגת של חומר חדש בלעדי לסמסונג או שהטכנולוגיה תוטמע רק בדגם הבא…

בכל השקה של דגם חדש מהחברות המובילות בתחום השמועות מתפשטות כמו אש בשדה קוצים רובם אינן נכונות וחלקן אף אומתו על ידי סמסונג בעצמם. אחרי שכבר ראיתי כמעט הכל ב 12 שנים בתחום הסלולר כיום לחברות "העל" אין ממש בכדי להציע לנו שיא של חידושים והמצאות, וכבר היום אפשר להרגיש את הקיפאון לאחר הקפיצות הטכנולוגיות שהתרחשו בעשור האחרון.

בכתבה אספנו עבורכם את המידע הרלוונטי שלא כולם יודעים על השקת הסמסונג גלקסי S9 ובנוסף עלו מספר סוגיות מפתח שכנראה ישפיעו על חווית המשתמש לטובה או לרעה כשהרעיון המרכזי עומד מאחורי אלמנטים שהושקו באייפון החדש, אתם תחליטו…

כל התקלות והתיקונים לגלקסי 9

Samsung Galaxy S9 סמסונג גלקסי S9

גלקסי 9 חשיפה

גלקסי 9 סמסונג עיצוב רשמי, תאריך ומחיר.

תאריך השחרור Samsung Galaxy S9

נשיא חטיבת הסלולר Dj Koh אישר שתאריך ההשקה של הגלקסי S9 צפוי להתרחש בסוף פברואר במהלך תערוכה מסחרית כנראה בתערוכת MWC, לא ברור בדיוק מתי המכשיר יגיע למדפי החנויות אך מנתונים קודמים סביר להניח לקראת אמצע מרץ או מעט אחרי לא יאוחר מחודש אפריל.

בארץ המכשיר ישווק רק לאחר ההשקה בישראל שתערך בתאריך 11/3/18 באופן רשמי, כבר היום ניתן לבצע רכישה מוקדמת, ציפור קטנה לחשה לנו שהמכירה המוקדמת לא עומדת בצפיו והמספרים בפער גדול מההשקות הקודמות.

הצפי להגעת הגלקסי S9 לחנויות הוא לאחר ההשקה בארץ כעבור מספר ימים יהיה ניתן לרכוש אותו בחנויות.

 

הטלפונים הכי עמידים ואמינים

 

מחיר גלקסי S9 סמסונג

לאחר השקת האייפון X היה צפוי שסמסונג ישוו מחירים בהתאם, למרות שקשה להבין מדוע המחיר של הגלקסי 9 עלה כשבעצם בתחום הפיתוח לא ממש הרבה השתנה אם כי לא השתנה כמעט כלל אם נשווה אתו לאחיו הקטן הגלקסי 8.

צפי המחיר ההתחלתי בהשקה של הגלקסי S9 יעמוד כנראה על כ-800$, המחיר לדגם הפלוס יעמוד על 1000$ ויותר.

המחיר מתחשב בכך שלא יהיו שינויים מהותיים מהדגם הקודם ובהשוואה לקפיצה בטכנולוגיה במכשירי אפל שאינה קיימת במכשירי סמסונג, יש מספר ספקנים שאומרים שסמסונג יעלו את המחיר אף יותר בעקבות מחירו היקר של מכשיר הדגל של אפל האייפון X.

אולם לסמסונג יש הפתעה בשרוול שאולי תשנה את מחיר הגלקסי 9, סמסונג מחזיקה בסימן מסחרי רשום עבור חומר מיוחד לייצור סוללות חדשות שהתכונה המרכזית היא משקל מופחת וקיבולת אנרגיה גבוהה יותר, לכן צפוי שסמסונג כנראה תיישם את הטכנולוגיה הזו בגלקסי S9 סוללה של 3000mAhׁm(אמפר) או בדגמים הבאים.

באמת משתלם לרכוש גלקסי 9?

כשמאחורי 10 שנות ניסיון בנבכי הקרביים של הטלפונים החכמים מכל הדגמים ואחרי שעקבתי אחרי כל שלבי האבולוציה שלהם השנה אוכל לומר לכם בביטחון מלא שהתשובה שלי היא חד משמעית, לא.

הסיבה פשוטה שבשלוש שנים האחרונות קפיצות הטכנולוגיה בין מכשיר למכשיר(שמושק בכל שנה) אינן פרי פיתוח שעולה עם הציפיות של המשתמש בקנה אחד.

הסיבה לכך פשוטה, יצרניות הסלולר מתקשות להשיג ולפתח טכנולוגיות חדשות שיכבשו את לב המשתמשים מהסיבה שסחטו כל טיפת מיץ מהטכנולוגיה מהר מדי, אז מה השלב הבא הטלפון החכם יביא לכם בירה מהמקרר?

בעיקר מדוע לשלם על גלקסי S9 מחיר של 800$ וגלקסי S9 פלוס כ-1000$ כשאחיו הקטן הגלקסי 8 נותן את אותה הטכנולוגיה בחצי מחיר.

מי שבניכם מרגיש סיפוק רב בהתלהבות האחיזה במותג החדש ביותר פשוט לא מבחין שמדובר באחיזת עיניים של יצרניות הסלולר, הרי בכל שנה משיקים דגם חדש לגרום לנו להסתכל בבושת פנים לגלקסי 8 הישן מה שימריץ אותנו לבזבז כסף מיותר, והאמת היא שבשנת ההשקה של הגלקסי 9 אין ממש כלום שמצדיק את תג המחיר, מדובר ב 90% אותו הטלפון שהושק בשנה שעברה.

אם כבר לרכוש גלקסי 9 עדיף להמתין, למה להמתין? גם הוזלה במחיר מכשירי סמסונג ידועים בירידה הדרסטית בשווי מחיריהם וגם בגלל שלא יקרו מקרים גם שקרו עם הגלקסי נוט 7 שהתפוצץ בכל מקום.

גלקסי סמסונג S9 ההשקה

ישנו רק מקום אחד שבהם סמסונג משיקים כמעט בדרך קבע את מכשיריה החדשים והוא המופע הגדול בעולם לחידוש סלולרי המתרחש בברצלונה בתאריך 26.2.2018 להבדיל מההשקה הקודמת שאורגנה על ידי סמסונג בעצמם. 

בנוסף ציין המנכ"ל שבשנה הבאה 2020 הם יציגו את הטלפון המתקפל בעל המסך הראשון מסוגו בעולם.

מומחים רבים סבורים שבהשקה של הסמסונג גלקסי S9 החברה תציג מכשיר בעל 512Gb נפח אחסון זיכרון ואוווו! כמה זה מעניין לא ממש.

 

המסך גלקסי סמסונג S9

כנראה להיט הפיתוח שאמור לחדש בתחום הסלולר, היו דיווחים אנונימיים שסמסונג התקשו בייצור המסך בגלקסי S9 ורק הפיתוח עצמו ארך כשישה חודשים, בתחום שהחידושים זזים במהירות האור מדובר בזמן יקר מאד.

בכל הנוגע לעיצוב המסך סבורים שהמסך יישאר דומה בגודלו למסך הגלקסי 8 כלומר יחס הגובה יעמוד על 18.5:9.

המסך אמור להיות כמור בקצוות המסך מה שמשתמשים רבים לא סבלו, גודלו גם הוא אמור להיות אולטימטיבי בגדול 5.8 אינץ, למרות שיש שמועות שסמסונג הקטינו את המסך ל 5.65 אינץ.

לגבי טכנולוגיית ה LCD כמובן שאמור להיות AMOLED המסך המוכר המספק הקרנה של אלמנטים חזותיים בניגוד תאורה מצוין.

 

מסגרת ממתכת חדשה

סמסונג רשמו פטנט לא מזמן על תרכובת מתכתית חדשה המכונה "מתכת 12", אותה תרכובת אמורה להיות חזקה יותר וקלה באופן משמעותי מהמסגרות המותקנות היום במכשירי סמסונג.

רבים סבורים שבגלל רישום הפטנט בהשקה של הגלקסי S9 החדש תיושם הטכנולוגיה של המתכת החדשה.

למסגרת המכשיר תפקיד חשוב מאד, היא מאגדת יחדיו את כל חלקי המכשיר מונעת זעזוע של הרכיבים וקובעת את עמידות הטלפון בפרמטרים רבים.

 

סורק במסך

כנראה השינוי הגדול ביותר הוא סורק טביעת אצבע הממוקם על המסך שהיה אמור להיות מוטמע אך בגלל בעיות בהטמעה של טביעת האצבע על המסך סמסונג המשיכו בפיתוח שלא יהיה זמין לפחות עד המכשיר הבא בשנת 2019.

כבר פורסם שהחיישן של Qualcomm לטביעת זיהוי האצבע יכול להיות מוטמע במסכי LED.

סמסונג ציינה בעבר את השימוש במסך סורק וגם על תמונות הקופסה של הגלקסי S9 שהודלפה ניתן לראות חלק מהמפרט iris scanner.

כל הסממנים היו שבדגם הגלקסי S9 יש חיישן סורק טביעת אצבע מתחת למסך התבררו כלא נכונים.

מפרט גלקסי S9 על הקופסה המודלפת

הקופסה המטעה של הגלקסי S9 שהודלפה לרשת

 

ציפוי המסך

בשנת 2016 סמסונג חשפה טכנולוגיה חדשה של ציפוי מסך הזכוכית שגורמת למים לזלוג בקלות ולא להיכנס אל תוך המכשיר היקר.

המטרה שיהיה הרבה יותר קל להשתמש בגלקסי S9 בתנאי גשם, צפו בסרטון למטה כיצד הטכנולוגיה פועלת.

 

 

המצלמה בגלקסי S9

גולת הכותרת של סמסונג המתפארת במצלמה החדשה, זהו השיפור המרכזי בהשקת הגלקסי 9 וסמסונג יתרכזו בהצגת הטכנולוגיה של המצלמה החדישה.

השמועות שסמסונג מתכוונת להכניס בגלקסי 9 וגלקסי 9 פלוס מצלמה כפולה חכמה,האפשרות של הטמעת 2 מצלמות סבירה מאד בדיוק כפי שמתרחש אצל המתחרים.

בנוסף המצלמה החדשה תגיע עם אפשרות לצילום איטי בקצב של 960 פריימים לשניה. 

האפשרות של שתי מצלמות נותן למשתמש לעבור בין מצבי רוחב הצילום 1.5 לזווית רחבה יותר 2.4 המגדיל בצורה משמעותית את זווית הצילום, רמת לכידת האור במצבי הצילום שמשפר את המצלמה בתנאי תאורה פחות טובים.

כמו כן יהיה די צפוי שסמסונג תחקה את אפל בהטמעת טכנולוגיה במעבד המצלמה שיכול לקרוא פריטים בתוך התמונה למשל המעבד ידע לזהות את האלמנט המרכזי בתמונה ושאר אלמנטים פחות חשובים וע"י כך למקסם את הבהירות של אותם אלמנטים וגם את חדותם.

עם הטמעת הטכנולוגיה של המצלמה החכמה שיודעת לזהות פרטים בצילום המצלמה השאלה המתבקשת היא עד כמה הפרטיות שלנו תישמר? סמסונג יכולו לדעת מה את בדיוק מצלמים ולאסוף מידע על האופן שבו אתם משתמשים במצלמה.

 

תכנת אנדרואיד חדשה

כרגיל בכל צאת מכשיר חדש סמסונג דואגים להציע משהו חדש, רבים סבורים שאין להם יותר מה לחדש מאשר להמשיך בקו של המתחרים הגדולים שלהם ולכן צפויים 2 שינויים.

המהותי הוא שינוי בניהול צריכת החשמל לניצול האנרגיה שהתכנה שואבת מהסוללה הרי זה מבורך.

ראינו מה אפל עשו עם האימוג'י החדשים והתוספות לעורך התמונה של המצלמה גם כאן צפוי שסמסונג יתנו מענה דומה.

 

כל השמועות(שלא מאומתות) לגבי גלקסי S9

ברחבי הרשת רצים להם שמועות רבות בנוגע להשקה של הגלקסי S9 אולם רובם לא מסתמנים כבלתי אפשריים לכן כדאי להציץ ולקוות.

 

שמועה טביעת אצבע

הוצגו ברחי האינטרנט סרטונים של מכשיר גלקסי S9 שטביעת האצבע נמצאת מאחור ליד המצלמה אך נראה שסמסונג לא ילכו בקו הזה.

 

שמועות שקע אוזניות

למרות הטענות של משתמשים רבים שסמסונג יסירו את שקע האוזניות אין שום קביעה לכך, יתכן שסמסונג יוסיפו כנראה אוזניות אלחוטיות מתקדמות בנוסף לשקע האוזניות המסורתי.

 

גודל המסך בהשוואה לגודל המכשיר

למרות שלפי התמונות לא ניתן לאמוד את היחס בין גודל המכשיר לגודל המסך יש שמועות שגודל המסך יהווה כ 90% משטח הפנים של הגלקסי S9 נאלץ לחכות ולראות.

בגלקסי 8 שטח המסך עומד על 84%.

 

אביזרי חומרה זמינים גלקסי S9

יש שמועה שהגלקסי 9 יהיה מודלורי מכל הבחינות, כלומר יהיה ניתן לחבר אליו כל מיני אביזרים שונים.

למשל עדשת מצלמה לצילום ייחודי, מטען כיסוי מקורי של סמסונג או תפס מגנט לגב המכשיר ומקום לכרטיסי אשראי וכסף.

 

שמועות מאומתות וסבירות לגלקסי 9S

סמסונג גלקסי 9S המצלמה

  • מצלמת צמצם מודולרית
  • סורק זיהוי פנים 3D
  • מצלמת בודדת

התחרות בתחום הצילום במכשירי סלולר ריסקה חברות מצלמות ומצד שני פתחה לחברות הסלולר זירת קרב חדשה.

השמועה אומר שהמצלמה בעלת 12MP, מצלמה כפולה בעלת ייצוב תמונה אופטי בדיוק כמו בגלקסי 8 אבל מה שמתוחכם הוא שהמצלמה יכולה לשנות את רוחב הצילום מ 1.5. ל 2.4 פתח הצמצם.

האפשרות הזו תקנה לגלקסי S9 מצב לעבור בין צילום באור נמוך לצילום באור גבוהה אידאלי על מצב 2.4 ולפקס בצורה נכונה ומיטבית את הצילום.

בנוסף לאחר השמועות הקשות על האטיות של מצלמה הגלקסי 8  כנראה שסמסונג מחזיקים הפתעה בשרוול.

ממוחים טוענים מצלמה שיכולה לייצר 1000 פריימים לשנייה, אם זה נכון זה מטורף! זו תהיה המצלמה הטובה ביותר שהותקנה במכשיר סלולרי עד כה.

עוד טוענים שאפשרות הצילום המתקדם יותר יהיה זמין רק בגלקסי s9 פלוס והגלקסי S9 הדגם הרגיל יהיה בעל מצלמה אחת.

כך או כך חברת סמסונג עשויה להציע גם מצלמה 3D חדשה בעל חיישן בלעדי ליצירת תמונות בזוויות תלת ממד.

יש טוענים שחיישן ה 3D יהיה בכלל קשור למצלמה הקדמית לזיהוי פנים כמו באייפון X.

 

סמסונג גלקסי 9S קיבולת סוללה

  • סוללה של 3,000mAh
  • יעילות צריכת חשמל טובה יותר

השמועות על סוללת 3000 מילי אמפר די מאכזבות חלק מהמומחים, הסיבה פשוטה, סמסונג הציעו בעבר אפשרות להשתמש בסוללות חזקות יותר בגלל הפיתוח החדש של חברת Exynos להשאיר את המעבד באותו הגודל ולאפשר לו להתמודד עם מתח רב יותר מהסוללה בלי להטמיע במעבד טכנולוגיה נוספת שתכביד על גודלו שיתפוס מקום מיותר בלוח האם ובמכשיר.

 למרות זאת סמסונג הצהירו שהם שיפרו את יעילות צריכת הזרם מהשבבים החדשים שהם מיצרים כיום לכן סביר להניח שיהיה שיפור ניכר בחיי הסוללה.

גם הטעינה האלחוטית תהיה זמינה בדגם הגלקסי 9S יתכן שאולי ישפרו את מהירות הטעינה שיעמוד על 15W.

 

הכוח מאחורי הגלקסי S9

  1. Snapdragon 845 או Exynos 9810
  2. 6GB זיכרון RAM

חברת קואלקוםׁ(Qualcomm) הודיעה על המעבד החדש שסביר להניח הוא זה שיותקן במכשיר הגלקסי S9 ושמו Snapdragon 845.

שבב המעבד מורכב מארבע ליבות המופעלות במהירות של 2.8 ג'יגה-הרץ ועוד ארבע ליבות שפועלת במהירות של 1.8 ג'יגה-הרץ.

הביצועים של המעבד החדש יביאו את הגלקסי S9 להתעלות על מתחריו ודגמים קודמים של סמסונג ביותר מ-30% אך זה אמור להיות מושק במכשירים מארה"ב.

השבב החדש מאפשר הקלטה של Ultra HD כלומר צילום ברזולוציה של 4K במהירות 60FPS.

בשאר הארצות צפוי לצאת מעבד אחרי Exynos 9810 הכולל מודם LTE שתומך במהירות הורדה של 1.2Gbps זה מהיר יותר מכל מכשיר סלולרי אחר בעולם.

זיכרון המטמון ה RAM צפוי לעמוד על 6GB.

 

סמסונג גלקסי 9S תכונות נוספות

  1. סורק טביעת אצבע משופר
  2. רמקולים מתקדמים

מומחים טוענים שסמסונג צפויים לשפר במידה ניכרת את סורק טביעת האצבע ויכלול גם זיהוי של טביעת העיניים גם אם אתה מרכיב משקפיים או שיש תאורה גרועה.

בנוסף השיפור המשמעותי שמשתמשי סמסונג ייחלו הוא עוצמת ואיכות שמע טובים יותר.

אכן סמסונג הטמיעו בטלפון גלקסי 9S את הרמקולים הטובים בעולם של חברת AKG, חברת בת של הרמן קרדן אחת החברות המובילות בתחום הסטריאו.

בנוסף יש שמועות שהאוזניות יהיו גם הם מהחברה המוכרת.

 

השערות נוספות להטמעה בגלקסי S9

פטנט נוסף של סמסונג הוא חיישן מיוחד שמנתח מצבים אטמוספריים לגבי זיהום האוויר ומצבי גובה נתונים.

הגלקסי S9 אמור לקבל גם מקלדת אלחוטית עגינה בשם דקס כפי שהיה בגלקסי S8, שימוש אולטימטיבי בעכבר ומקלדת אלחוטיים.

אזכור נוסף בחלק מהמגזינים הוביל אותנו לשער שכנראה הגלקסי 9S יהיה עם 2 סימים וגם עם כרטיס זיכרון.

 

לסיכום(עצוב, מאכזב ומעצבן)

אולי זה רק אנחנו? אולי הדרישה שלנו גדולה מדי מהחברות שמייצרות את המוצרים המשפיעים ביותר על חיינו בעשור האחרון, אם נהיה כנים בגלקסי S9 הוא שכפול מובהק של אחיו הגדול הגלקסי S8, אז מדוע לשלם יותר מ 2000 שקל על מעבד חדש ומצלמה משופרת?!?!

נושא נוסף שדי מעצבן ושסמסונג מודעים אליו הוא שבתור טכנאי סלולר קצת עצוב לראות לקוח משלם על החלפת תצוגה 1500 שקלים שדי ברור שסמסונג עושים את זה בכוונה להרוויח יותר וזה די נמאס לשלם 70% מעלות המכשיר רק בגלל איזה סדק קטן ולצערי גם בגלקסי S9 סמסונג לא שינו דבר והגיע הזמן שהלקוחות שלהם יראו להם מי הבוס!