מטען מקורי לגלקסי – מה עלול לגרום מטען לא מקורי לגלקסי?

 

בוקר בהיר אחד התעוררתם בבוקר אספתם לידכם את מכשיר הגלקסי שלכם וגילתם שאחוזי הסוללה בטלפון לא עלו כלל למרות שהגלקסי היה מחובר למטען במשך כל הלילה ונורית החיווי של הטעינה המראה שהגלקסי נטען מראה חיווי תקין בעת הטענה אז מה בעצם הבעיה?

 

שימוש במטען לא מקורי למכשירי סמסונג עלול לגרום להתלקחות הטלפון ואף לנזק ברכיבי הטלפון!

 

טלפון גלקסי שהתלקח והתפוצץ

                                גלקסי שהתפוצץ

 

 

מובן מאליו שתופעת המטענים המזויפים לגלקסי ולכל מכשירי סמסונג נמצאת בעליה חדה עקב הביקוש למטענים זולים, יתכן שהסיבה נעוצה במחיר היקר של המטען המקורי לגלקסי וגם מהסיבה שלא ניתן לשלוח מטענים בדואר מתוקף החוק המחייב תו תקן למטען להבטיח את פעולתו התקינה.

בכל מצב רכישה של מטען לגלקסי מקורי או מזויף מצריכה מאתנו לגשת אל חנות הסלולר או הפיצוצייה הקרובה לביתנו ולרכוש מטען שאין אנו מודעים למקוריותו וכיצד פעולתו עלולה להשפיע על הסמארטפון שלנו.

מרבית האנשים אינם טורחים להשקיע מחשבה רבה בקניית מטען מקורי לגלקסי שלהם או לא מקורי למכשיר שלהם ומייחסים לכך מוצר די בסיסי בכדי להטעין את הסוללה של מכשירם אך אין זה נכון להתייחס למטען כמובן מאליו והשפעותיו על המכשיר הסלולרי רבות ונסתרות מעיני המשתמש התמים.

אולי יענייך אותך גם לקרוא:

  1. חסרונות ויתרונות בגלקסי S9
  2. כל מה שצריך לדעת על מסכי סמסונג

תקלות הנגרמות עקב מטען לא מקורי לגלקסי

סוללה נפוחה – הסוללה מקבלת 'בטן' ומתנפחת 

התחממות המכשיר יתר מהרגיל

פגיעה בשקע הטעינה וסימני חריכות

הטענה אטית מהרגיל בצורה משמעותית

הסוללה אינה מגיעה למאה אחוז 

 

כיצד נזהה מטען מקורי לגלקסי

ראשית חשוב מאד להבין שההבדלים בין המטען המקורי למזויף אינם ונראים כמעט להבדיל מהמטענים של אפל שדאגו לחרוט מספר סידורי על כל מטען ומטען.

אם תחזיקו בידכם שני מטענים אחד מקורי והשני מזויף תוכלו לראות סימנים קטנים בגימור הפלסטיקה והן בכבל ובצבע שלו כמו כן ניתן להבחין בכיתוב על ראש המטען המתחבר לחשמל באם הצבע האפור של הכיתוב דהוי ולא מפוקס להבדיל מהמטען המקורי שהכתב ברור וחד.

דאגו לרכוש מטען מקורי בלבד למכשיר הגלקסי שלכם שימו לב שאת מבצעים רכישה של מטען במקום אמין אל תתפשרו על פחות ממקורי ותחסכו לעצמכם הרבה צרות.

 

המטען המקורי לגלקסי ולמכשירי סמסונג

כיום בתחום הסלולר מעורב בשנה כ5 מליארד דולר כל אחד יחלום להכניס את ידו לשק המיליארד הזה ולהכניס כמה שיותר שקלים לכיסו מכאן שהתחילו מפעלים לחקות את המטען המקורי של הגלקסי תופעה המתרחבת וגורמת לנזק משמעותי למכשירי הגלקסי באופן ניכר.

לא במקרה יצרניות הטלפונים החכמים כותבות במדריך המשתמש להשתמש בצמוד למכשיר הטלפון אך ורק באביזרים מקוריים, מטען מקורי לגלקסי ישמור במידה רבה על אפן תפעולו של המכשיר ימנע תקלות ואף התפוצצות כן כן כפי ששמעת התפוצצות.

לאלו מבנכם שאינם מעודכנים מכשירי הגלקסי נוטים להתפוצץ בפתאומיות תופעה מטרידה שנתקלו בה בכל מקום בעולם התקלה נובעת בעקבות התפוצצות הסוללה תקלה המוכרת לחברת סמסונג.

 

מטען לא מקורי לגלקסי

מטען שאינו מקורי יכול לגרום לבעיות רבות במכשירי סמסונג במקרה הטוב להתנפחות הסוללה במקרה הפחות טוב לנזק ברכיבי הגלקסי או להחלפת שקע הטעינה בגלקסי כמו צ'יפים ובקרי טעינה שהסממנים שלהם מתבטאים בגלקסי שלא נטען כמו שצריך ואינו מגיעה למאה אחוז גם במשך הטענה רציפה של מספר שעות.

החלפת רכיבים אלו אינה עניין זול ואף אורכת לעתים זמן ממושך לכן רצוי להימנע ממטענים שאינם מקוריים.

 

כיצד יודעים אם הסוללה שלי פגומה?

מדובר בסדרה מסויימת של סוללות במכשירי גלקסי 4 אך יש כיוון שסוללות שמספרן הסידורי מתחיל ב-D1DB ו-D1CL הן אלו הסוללות המסוכנות ויש לגשת במהרה לחברת סמסונג ולהחליפן. 

אין כל סימנים מוקדמים לאבחן את התופעה ויש לבדוקה את הסוללה באמצעות מכשיר מיוחד הנמצא אצל יבואנית סמסונג בישראל סאני.

 

מחירו של מטען מקורי לגלקסי

המטענים של הגלקסי מיקרו USB אינם מטענים יקרים ופעולתם פשוטה להבדיל מהמטענים למכשירי אייפון  ומחירם נע בין 80 ש"ח ל140 ש"ח תלוי בדגם הגלקסי.